Vještičarstvo - WICCA - paganizam - šamanizam

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Vještičarstvo - WICCA - paganizam - šamanizam

Da biste vidjeli cio sadržaj foruma postanite član - registrujte se! If you would like to view all contents in forum - click to Register

Latest topics

» A NEW BLOG ABOUT ARABIC MAGIC - NOVI BLOG O ARAPSKOJ MAGIJI
Pakleni jarac Icon_minitime1Wed Oct 16, 2024 8:05 pm by Jafo

» LOVE TALISMANS
Pakleni jarac Icon_minitime1Sat Oct 05, 2024 6:45 am by Jafo

» Summoning a fairy
Pakleni jarac Icon_minitime1Fri Oct 04, 2024 5:29 am by Jafo

» Hitler's children and the genocide in Gaza
Pakleni jarac Icon_minitime1Thu Oct 03, 2024 6:21 pm by Jafo

» LOVE CHARMS
Pakleni jarac Icon_minitime1Sat Sep 28, 2024 4:05 pm by Noris

» Neprocjenjivo blago arapske magije: TALISMANI
Pakleni jarac Icon_minitime1Sun Sep 15, 2024 6:12 pm by Jafo

» Ljubavna magija sa menstrualnom krvlju
Pakleni jarac Icon_minitime1Thu Sep 12, 2024 9:02 am by Noris

» Čudesni svijet talismana
Pakleni jarac Icon_minitime1Thu Sep 12, 2024 9:00 am by Noris

» Kakva je vaša B linija na dlanu?
Pakleni jarac Icon_minitime1Tue Sep 10, 2024 4:32 pm by Arman

Statistika

Ukupan broj komentara naših članova je 5292 in 1336 subjects

Registrovani članovi 222

Najnoviji član foruma kamer shala


4 posters

    Pakleni jarac

    Aradia
    Aradia
    Šegrt


    Broj komentara : 223
    Join date : 2015-07-04
    Mjesto : Pagania

    Pakleni jarac Empty Pakleni jarac

    Komentar by Aradia Sun Jul 30, 2017 2:05 pm

    Pronađi pogodan dio tla, ravan i dobro zaklonjen od pogleda znatiželjnih. Prekopaj ga, pograbi grabljama, pa omeđi bijelim kamenčićima. Kroz sedam dana i noći zalijevaj ga vodom s izvora, kojoj si dodao svaki puta po tri kapi vlastite krvi iz kažiprsta lijeve ruke. Na svaki od četiri kuta stavi po tri dlake iz krzna crne mačke. Poravnaj tlo, kako bi dobila potpuno ravnu površinu po kojoj ćeš moći iscrtavati ono šta želiš.

    Nauči se crtati sliku Paklenog Jarca. Moraš biti vješta, kako bi ga znala nacrtati bez ikakve greške. A on izgleda ovako: ispod struka je zmijsko tijelo savijeno u kolut na čijem je kraju rep poput ribljeg, dok je iznad pojasa to tijelo jarca s prednjim nogama koja imaju kopita i s jarčevom glavom velikih, šiljatih ušiju i dva unatrag savinuta velika roga. Ali, Pakleni Jarac ima ljudski pogled i to moraš nacrtati.

    Pakleni jarac Paklen10

    Kad si naučila crtati, o ponoći u subotu na svakom od četiri kuta upali po jednu vatru od borovih šišarki na koje ćeš staviti grane lješnjaka koji nije donio ploda i grane hrasta koji se već narodio žira. U plamen ćeš baciti po pola šake smolavih suza pomiješanih sa suhom verbenom i suhim komadićima korijenja bilo šafrana, bilo mandragore. Odmah ćeš između vatri pripaliti po sedam crnih svijeća na svakoj strani. Zatim ćeš nacrtati lik Paklenog Jarca oštrim štapom u pijesku ili u prašini.

    Digni ruke u zrak, pa ponavljaj ona ista zaklinjanja koja si izgovarala kada si prizivala Prusiasa, a koja je Solomon otkrio Hiramu Abidu. Ne iscrtavaj u zraku heksagram jer ti nije potreban za ovaj ritual.

    Čini sve isto onako kako si radila i za prizivanje i oživljavanje Prusiasa.

    Kad se Pakleni Jarac pojavi, s njim moraš sklopiti pakt, jer ti inače prizivanje neće biti uspješno. Čim Pakleni Jarac oživi, uzmi pero i piši na pargament sljedeće:

    Ja (zapiši ime) vas ponizno molim, o duhovi Adonay, Eloim i Ariel, podajte mi svoju zaštitu, svoje znanje, svoju moć kako bi uz vašu pomoć ostvarila sve svoje želje i kako bi u svim svojim ostvarenjima od vas bila blagoslovljena. Neka sva moja djela budu inspirirana vašom moći, neka budem vaš rob sa kojim ćete raspolagati kada odem i koji će vam u cjelosti pripadati. Neka se iz vas u mene prelijeva vaša moć i neka ja budem vi na zemlji. Stavljam s ove strane u ugovor cijelu svoju dušu, cijelo svoje srce i sve svoje osjećaje, želim ono što vi možete i želim se poistovjetiti sa vama u čvrstoj odluci i pri čvrstoj volji. Neka tako bude. Potpis.

    Čim je ovo zapisano, smotaj pergament i daj ga Paklenom Jarcu u usta. Ako ga prožvaće i proguta, znaj kako je pakt potvrđen i od sada možeš upravljati njegovom silom. Ako Pakleni Jarac ne proguta pergament tada je pakt odbijen i ne možeš sa njim vladati. Moraš se zadovoljiti vladanjem nad Crvenom Zmijom i uz pomoć njenih moći postići ono što želiš ostvariti, čak i kad Prusiasu bude pomagao Pakleni Jarac Barbatos, jer oni jedno bez drugog ne mogu.

    Bude li prihvaćen tvoj ugovor, Pakleni Jarac će se pred tobom pokloniti i zapitati te ljudskim glasom šta od njega želiš. Glasno i jasno kaži, a on će morati napraviti to što poželiš, bez obzira o čemu se god radilo.

    Pakleni Jarac će te odvesti i do blaga. Ali, znaj, od ponuđenog blaga možeš ponijeti samo onoliko, koliko možeš staviti u ruke i džepove. Ništa više. Poneseš li više, sve ćeš izgubiti, jer Pakleni Jarac toliku težinu ne može ponijeti na svojim plećima.

    Za Paklenog Jarca nema prepreke. On je jači od Prusiasa, jer je muškarac na izgled jači od žene. Žena je posuda u koju treba staviti magijski štap, da bi posuda bila u svrsi. Ali, pazi, žena je jača zato, jer je ona posuda koja se puni i iz koje će se napunjeno proliti kao izvor novog života. To je dvojnost koju je teško razumijeti, ali uz pomoć Prusiasa i Barbatosa to možeš otkriti. Neka ti oni kažu. Neka ti govore o onom što znaju, neka ti pokažu kako se što radi, a ti pamti, jer će ti zatrebati.

    Kad je vrijeme pijeva prvih pijetlova prije zore, Prusias i Barbatos će otići, ako se nisi dosjetila i na vrijeme ih otpustila nakon zahvale za sve što su učinili.
    Frumoasa
    Frumoasa


    Broj komentara : 30
    Join date : 2017-04-13
    Mjesto : Zenica

    Pakleni jarac Empty Re: Pakleni jarac

    Komentar by Frumoasa Sun Jul 30, 2017 6:01 pm

    Aradia punoooo hvala za post. Imam pitanje: kako do Crvene Zmije?
    Aradia
    Aradia
    Šegrt


    Broj komentara : 223
    Join date : 2015-07-04
    Mjesto : Pagania

    Pakleni jarac Empty Re: Pakleni jarac

    Komentar by Aradia Mon Jul 31, 2017 3:18 pm

    U topicu VJEŠTIČIJA TORBA nalazi se opis prizivanja Crvene Zmije Smile
    Avril
    Avril
    Šegrt


    Broj komentara : 100
    Join date : 2018-01-09

    Pakleni jarac Empty Re: Pakleni jarac

    Komentar by Avril Wed Jan 10, 2018 8:40 am

    Imam pitanje? Da li ovaj ritual doista spada u vještičarstvo ili u crnu magiju? To pitam jer me podsjeća na sadržaje onih srednjovjekovnih grimoara a ne na praksu vještičarstva. Možda griješim ?
    Noris
    Noris


    Broj komentara : 57
    Join date : 2018-01-17
    Mjesto : I'm a witch!

    Pakleni jarac Empty Re: Pakleni jarac

    Komentar by Noris Fri Mar 20, 2020 6:55 am

    Pa i meni više djeluje da je iz nekog srednjovjekovnog grimoara nego vještičije knjige. Zanimljiv je po opisu ali ne vjerujem da je dio vješticije tradicije.

    Sponsored content


    Pakleni jarac Empty Re: Pakleni jarac

    Komentar by Sponsored content


      Danas je Fri Oct 18, 2024 7:42 am