Vještičarstvo - WICCA - paganizam - šamanizam

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Vještičarstvo - WICCA - paganizam - šamanizam

Da biste vidjeli cio sadržaj foruma postanite član - registrujte se! If you would like to view all contents in forum - click to Register

Latest topics

» PRIVUCITE NOVAC U SVOJ ŽIVOT
Dar bogu Bindu i salivanje strahe Icon_minitime1Thu May 09, 2024 6:08 pm by Pagan

» ČARANJE I GATANJE SA PRSTIMA
Dar bogu Bindu i salivanje strahe Icon_minitime1Tue May 07, 2024 7:56 pm by Pagan

» Sanovnik - tumačenje snova
Dar bogu Bindu i salivanje strahe Icon_minitime1Tue May 07, 2024 7:55 pm by Pagan

» Karte Marie Lenormand
Dar bogu Bindu i salivanje strahe Icon_minitime1Tue May 07, 2024 7:53 pm by Tana

» THE DAY WHEN IRAN DESTROYED ALL THE MYTHS AND LIES OF POOR AND LITTLE ISRAEL
Dar bogu Bindu i salivanje strahe Icon_minitime1Thu Apr 25, 2024 4:00 pm by Jafo

» Arapska magija - DA POLUDI OD LJUBAVI
Dar bogu Bindu i salivanje strahe Icon_minitime1Sun Apr 21, 2024 6:46 pm by Arman

» ĆAROBNO JURJEVO (23.APRIL)
Dar bogu Bindu i salivanje strahe Icon_minitime1Sun Apr 21, 2024 6:45 pm by Arman

» DAN KADA JE IRAN UNIŠTIO SVE MITOVE I LAŽI JADNOG I MALOG IZRAELA
Dar bogu Bindu i salivanje strahe Icon_minitime1Sun Apr 21, 2024 9:13 am by Jafo

» Vještičje tajne uspjeha, sreće i zaštite od zla
Dar bogu Bindu i salivanje strahe Icon_minitime1Fri Apr 12, 2024 11:46 am by Tana

Statistika

Ukupan broj komentara naših članova je 5225 in 1301 subjects

Registrovani članovi 220

Najnoviji član foruma Davin666


3 posters

    Dar bogu Bindu i salivanje strahe

    Anzotika
    Anzotika
    Šegrt


    Broj komentara : 145
    Join date : 2015-06-30
    Mjesto : Ancient Bosnia

    Dar bogu Bindu i salivanje strahe Empty Dar bogu Bindu i salivanje strahe

    Komentar by Anzotika Tue Jun 30, 2015 7:02 pm

    Otkad sam saznala za boga izvora Binda kojem su naši preci prinosili žrtve i darove kraj izvora a nastavili i naši stari u prošlosti sjetila sam se da kada budem sinu salivala strahu da kod izvora ostavim dar Bindu, zahvalim mu se na ljekovitoj vodi i poklonom se odužim za to. Jedno vrijeme moj sedmogodišnji sin se skoro svaku noć budio i trzao u snu a da nisam mogla dokučiti zbog čega? Bolestan nije bio. I onda sam surfajući netom naišla na tekst o ilirskom bogu Bindu i tome kako mu je bosanski narod ostavljao skromne poklone kao ponudu za izlječenje a posebno djece. Kažu da ništa nije slučajno i uviđam da nije.
    Šta reći osim iako nikad nisam salivala strahu nakon tog rituala moj sin je počeo spavati bez straha i čestog buđenja Wink
    Trita
    Trita
    Vještac/Vještica


    Broj komentara : 442
    Join date : 2015-07-01

    Dar bogu Bindu i salivanje strahe Empty Re: Dar bogu Bindu i salivanje strahe

    Komentar by Trita Wed Jul 01, 2015 6:22 am

    Ajme super si se toga sjetila Smile zaista!!! Zapravo si iskoristila drevnu tradiciju i stari kult liječenja izvorskom vodom a koja se koristi za salivanje olova Smile
    Pagan
    Pagan


    Broj komentara : 58
    Join date : 2015-07-01

    Dar bogu Bindu i salivanje strahe Empty Re: Dar bogu Bindu i salivanje strahe

    Komentar by Pagan Tue Mar 14, 2017 12:22 pm

    Ilirski bog Vidasus je imao kultno mjesto u šamanizmu i iscjeliteljskoj praksi naših predaka što dokazuje pojam vidati u bosanskom jeziku, koji bez ikakve sumnje dolazi od naziva ovog boga. Vidati ili liječiti ukazuje nam na kultni status Vidasusa kojem su se Iliri molili za zdravlje.

    Sponsored content


    Dar bogu Bindu i salivanje strahe Empty Re: Dar bogu Bindu i salivanje strahe

    Komentar by Sponsored content


      Danas je Sat May 11, 2024 9:07 am