Vještičarstvo - WICCA - paganizam - šamanizam

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Vještičarstvo - WICCA - paganizam - šamanizam

Da biste vidjeli cio sadržaj foruma postanite član - registrujte se! If you would like to view all contents in forum - click to Register

Latest topics

» Neprocjenjivo blago arapske magije: TALISMANI
Bosanska ljubavna magija Icon_minitime1Sun Sep 15, 2024 6:12 pm by Jafo

» Ljubavna magija sa menstrualnom krvlju
Bosanska ljubavna magija Icon_minitime1Thu Sep 12, 2024 9:02 am by Noris

» Čudesni svijet talismana
Bosanska ljubavna magija Icon_minitime1Thu Sep 12, 2024 9:00 am by Noris

» Kakva je vaša B linija na dlanu?
Bosanska ljubavna magija Icon_minitime1Tue Sep 10, 2024 4:32 pm by Arman

» ARAPSKI ZAPISI DA SE NEKOME OTVORI LJUBAVNA SREĆA
Bosanska ljubavna magija Icon_minitime1Sun Sep 08, 2024 9:06 am by Arman

» MAGIJOM DO POBJEDE NA SUDU
Bosanska ljubavna magija Icon_minitime1Sun Sep 08, 2024 9:04 am by Arman

» Vještičije umijeće
Bosanska ljubavna magija Icon_minitime1Sun Sep 08, 2024 8:42 am by Dominik

» Istina o lažnim prosvetiteljima
Bosanska ljubavna magija Icon_minitime1Sun Sep 08, 2024 8:38 am by Dominik

» Postoji li ikakva razlika između religije i magije?
Bosanska ljubavna magija Icon_minitime1Sun Sep 08, 2024 8:36 am by Dominik

Statistika

Ukupan broj komentara naših članova je 5287 in 1332 subjects

Registrovani članovi 222

Najnoviji član foruma kamer shala


    Bosanska ljubavna magija

    Anzotika
    Anzotika
    Šegrt


    Broj komentara : 145
    Join date : 2015-06-30
    Mjesto : Ancient Bosnia

    Bosanska ljubavna magija Empty Bosanska ljubavna magija

    Komentar by Anzotika Fri Oct 02, 2015 9:43 pm

    Djevojka čara tajno momku koji za nju ne mari ovim riječima:

    Ja legoh na sedam dušeka,
    na sedam čaršafa,
    na sedam jastuka
    a moj dragi n. na sedam noževa,
    na sedam sabalja i na sedam pušaka;
    ne mogao živiti, ne mogao dahnuti,
    sunce ga ne grijalo dok mene ne vidio,
    poljubio i dok mi ne došao.

    Jedna Židovka u Žepču pripovijedala mi je tu basmu sa primjedbom, da je ona svojim očima gledala, kako je jedna bošnjačka djevojka to radila, pa kad joj je momak došao, ona ga je upitala, što je tako kasno u noć došao? On joj je odgovorio, da je kod kuće ležao pa da ga je na jednom obuzela nekakva vatra i nemir te da je morao k njoj.

    Djevojka govori i ovo kad čara:

    Deknuh rukom u duvar,
    iskočiše tri džina u nevar, u neznan,
    jedno Indija,
    drugo je Džindija
    a treće je Šuma-bir.
    Indiju posla indijskoj zemlji.
    Džindiju posla džinskoj zemlji.
    Šuma-bir posla po mog suđenoga n.:
    gdje ga nađe, da ga snađe,
    pod nebom, na zemlji.
    Ako spava, da mu spavat ne da,
    ako hoda da mu hodat ne da!

    Progovorivši ovo, mahne rukom od sebe ka zemlji ili metne ruke na zemlju (ne smije se, vele, prevariti pa rukama ka sebi mahnuti, jer joj džini ne bi dali spavati niti mirovati). Onda nastavlja:
    Crna zemljice, po Bogu majčice, niti se fatilo tebe niti mene, nego moga suđenoga n.
    Zatim hukne na onu stranu, na kojoj se on nalazi, i govori dalje:
    I njegovih sedamdeset i sedam damara, osamdeset i osam zglavaka; ja đelsun, ja gebersun, ja betersun, ja divani deli olsun".

    Dosta sam puta slušao ljude, koji su mi kazivali, da se njima događalo, te bi iz sna na jednom skočili, brže bolje se obukli, ne gledajući kakvo je vrijeme i koja su doba noći, te bi brže bolje trčali svojoj dragoj pod prozor ili na vrata. Kazivali bi da to čine radi učina a ako ne bi uradili, da bi po insanu poskočili nekakvi prištevi kao grašci, a obuzela bi ih nekakva muka, i ne bi se smirili, dok svoju dragu ne vide.

    U velikom arsenalu ljubavni učina žene se služe svim i svačim, po savjetu nena i hodža, pa željenom muškarcu sipaju u kafu menstrualnu krv, nekoliko kapi vode kojom je okupan mrtvac ("da bi umirao za njom"), uzimaju konac iz svog i njegovog donjeg veša te ih vežu u sedam čvorova i nose na desnoj strani tijela.Ili nabave krilo slijepog miša i čim se nad njim izgovore neke riječi zašiju ga mužu u kaput ili jaknu.

    Sve to, pored ostalih nenavedenih načina, ima cilj da kod žrtve ljubavnih sihira izazove jednu vrstu emotivne histerije i opsjednuća izazvanog zaposjedanjem njegove duše nekim od mnogobrojnih džinova.

    Najpogubniji ljubavni sihiri su oni rađeni sa stvarima koje pripadaju mrtvacu a posebno ako se rade na mjestu gdje je prethodno okupan pokojnik. Tu sihirbaz dolazi u direktan kontakt s džinovima koji bez razmišljanja prenose magiju na onog kom je namjenjena.

    Od takvih udara i opsjednuća čovjek može u vrlo kratkom roku oboljeti i poludjeti a ukoliko se na vrijeme ne pristupi otklanjanju zla i umrijeti.

      Danas je Fri Sep 20, 2024 12:09 am