Vještičarstvo - WICCA - paganizam - šamanizam

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Vještičarstvo - WICCA - paganizam - šamanizam

Da biste vidjeli cio sadržaj foruma postanite član - registrujte se! If you would like to view all contents in forum - click to Register

Latest topics

» NAJVEĆI SKANDAL 2024. GODINE: PREDSTAVNIK IZRAELA KOJI ČINI GENOCID U GAZI NASTUPA NA EUROSONGU
WICCA - Kolekcija Okultnih knjiga iz Vještičarstva Icon_minitime1Mon May 13, 2024 2:41 pm by Jafo

» PRIVUCITE NOVAC U SVOJ ŽIVOT
WICCA - Kolekcija Okultnih knjiga iz Vještičarstva Icon_minitime1Thu May 09, 2024 6:08 pm by Pagan

» ČARANJE I GATANJE SA PRSTIMA
WICCA - Kolekcija Okultnih knjiga iz Vještičarstva Icon_minitime1Tue May 07, 2024 7:56 pm by Pagan

» Sanovnik - tumačenje snova
WICCA - Kolekcija Okultnih knjiga iz Vještičarstva Icon_minitime1Tue May 07, 2024 7:55 pm by Pagan

» Karte Marie Lenormand
WICCA - Kolekcija Okultnih knjiga iz Vještičarstva Icon_minitime1Tue May 07, 2024 7:53 pm by Tana

» THE DAY WHEN IRAN DESTROYED ALL THE MYTHS AND LIES OF POOR AND LITTLE ISRAEL
WICCA - Kolekcija Okultnih knjiga iz Vještičarstva Icon_minitime1Thu Apr 25, 2024 4:00 pm by Jafo

» Arapska magija - DA POLUDI OD LJUBAVI
WICCA - Kolekcija Okultnih knjiga iz Vještičarstva Icon_minitime1Sun Apr 21, 2024 6:46 pm by Arman

» ĆAROBNO JURJEVO (23.APRIL)
WICCA - Kolekcija Okultnih knjiga iz Vještičarstva Icon_minitime1Sun Apr 21, 2024 6:45 pm by Arman

» DAN KADA JE IRAN UNIŠTIO SVE MITOVE I LAŽI JADNOG I MALOG IZRAELA
WICCA - Kolekcija Okultnih knjiga iz Vještičarstva Icon_minitime1Sun Apr 21, 2024 9:13 am by Jafo

Statistika

Ukupan broj komentara naših članova je 5226 in 1302 subjects

Registrovani članovi 220

Najnoviji član foruma Davin666


4 posters

    WICCA - Kolekcija Okultnih knjiga iz Vještičarstva

    Houngan
    Houngan


    Broj komentara : 58
    Join date : 2019-09-19
    Age : 53

    WICCA - Kolekcija Okultnih knjiga iz Vještičarstva Empty WICCA - Kolekcija Okultnih knjiga iz Vještičarstva

    Komentar by Houngan Fri Sep 27, 2019 9:32 am

    E sada ono pravo. Kolekcija knjiga na engleskom sve o vještičarstvu i Wicca što su pisali stručnjaci iz moje velike više gigabajtne biblioteke o okultnom a ovo je mali izvod šta su prave veštice i vješci osnivači kovena Ales Sanders i Gardner; kojom magijom su se bavili i koju sam ja probao ovde da prenesem ali.....Koristite JDownloader za skidanje jer je mediafire zdrndala moje linkove.
    Kada ovo pročitate možda i shvatite šta je prava madjija visokog nivoa.
    WICCA - Kolekcija Okultnih knjiga iz Vještičarstva 155dc0bb7f5df17962ef448a3ce44a13.md

    WICCA - Kolekcija Okultnih knjiga iz Vještičarstva 917c5eeeeeaf85dcae449de94ccf01e7.th

    Arman
    Arman
    Šegrt


    Broj komentara : 225
    Join date : 2015-07-01
    Mjesto : Bosanski Novi

    WICCA - Kolekcija Okultnih knjiga iz Vještičarstva Empty Re: WICCA - Kolekcija Okultnih knjiga iz Vještičarstva

    Komentar by Arman Fri Sep 27, 2019 10:33 am

    Gardner nije baš primjer nikakve vještičije magije jer je on doslovno izmislio rituale.
    Vještice nemaju nikakve veze sa kabalom koja nije niti će ikada bii dio paganske tojest vještičije religije prirode.Okanite se tih novokomponiranih gluposti.
    Arman
    Arman
    Šegrt


    Broj komentara : 225
    Join date : 2015-07-01
    Mjesto : Bosanski Novi

    WICCA - Kolekcija Okultnih knjiga iz Vještičarstva Empty Re: WICCA - Kolekcija Okultnih knjiga iz Vještičarstva

    Komentar by Arman Fri Sep 27, 2019 10:36 am

    I nijr mi jasno zašto ti stalno forsiraš tu demonsku kabalu koja je osmišljena za crnu magiju i nuđenje ljudske duše silama pakla. Sva jevrejska magija je crna magija pošto su oni bili opčinjeni egipatskom magijom/religijom i kultom mrtvih prožetim mnogim ćaranjem i spiritizmom.Kontam ja da si ti crnomagijaš i ok je to ali navedi tako jasno i glasno.
    Feodora
    Feodora


    Broj komentara : 75
    Join date : 2015-10-04

    WICCA - Kolekcija Okultnih knjiga iz Vještičarstva Empty Re: WICCA - Kolekcija Okultnih knjiga iz Vještičarstva

    Komentar by Feodora Fri Sep 27, 2019 3:34 pm

    Nije dozvoljeno mješanje tojest miksanje različitih sistema.
    Svaki oblik okultnog je zamišljen kao jedna cjelina. To bi bilo kao recimo da balkansko bajanje povežete sa indijskom jogom pa ono dok meditiras govoriš Urok ide niz polje.... Hehehe
    Houngan
    Houngan


    Broj komentara : 58
    Join date : 2019-09-19
    Age : 53

    WICCA - Kolekcija Okultnih knjiga iz Vještičarstva Empty Re: WICCA - Kolekcija Okultnih knjiga iz Vještičarstva

    Komentar by Houngan Fri Sep 27, 2019 8:10 pm

    Ja ne znam dje ste vi pokupili da je Kabala demonska? Ili ste u debeloj zabludi ili ste preopterećeni debelim predrasudama ili uopšte malo znate o Vrhunskoj Magiji. Mada to nije za mene mlogo bitno. Ni u džeb niti iz džepa. Verujte u šta hoćete. Gardner i Aleksandrijski su poznata i priznata lica Vještičarstva i nijesu jedini sve te knjige su pisali stručnjaci i jošte Vješci i Vještice i valjda oni znadu šta jeste prava magija a ne tamo neki početnici na dalekom Balkanu.
    Crnomagijaš ili belomagijaš sve to zavisi od ugla gledanja. Ali kao što sam rekao ja sam prvenstveno Theurgista i to je ciljna oblast mojega interesovanja. Sve ostalo je samo proučavanje i prikupljanja informacija. Od sve madjije važan je samo rezultat i ništa više.
    Tana
    Tana
    Vještac/Vještica


    Broj komentara : 353
    Join date : 2015-06-30
    Mjesto : Ilirikum

    WICCA - Kolekcija Okultnih knjiga iz Vještičarstva Empty Re: WICCA - Kolekcija Okultnih knjiga iz Vještičarstva

    Komentar by Tana Fri Sep 27, 2019 8:42 pm

    Kabale se odriču svi jevrejski rabini i smatraju je demonskim učenjem što ona i jeste. Ona nema nikakve veze sa judaizmom jer uostalom kako je i već napisano izmišljena je u 18.vijeku u Pragu.
    Nju su češki Jevreji sklepali od raznih tuđih mitova i učenja i kao takva je potpuna glupost. Ko se god ozbiljno bavi okultnim neće se nikada baviti tom glupošću.
    Uredu je što ti nju smatraš nekakvom magijom ali to je samo tvoje mišljenje.
    A što se tiče autora Gardnera i Aleksandrijskog ako si se imalo ozbiljno zanimao za vještičarstvo onda si morao pročitati i to da je Gardner izmislio "vještičije" rituale na osnovu folklornih predaja koje je onda obogatio različitim glupostima a jedna od njih je kabala.
    Napominjem da drevno vještičarstvo i kabala nemaju nikakve veze. Kabala ima veze samo sa grimoarima koji se bave crnom magijom i prizivanjem demona.

    Vještičarstvo je predivna religija prirode koja slavi Krug godine kroz osam festivala i u kojima se obilježava prirodni ritam, slsve drevna božanstva i sjedinjuje sa prirodom.
    Houngan
    Houngan


    Broj komentara : 58
    Join date : 2019-09-19
    Age : 53

    WICCA - Kolekcija Okultnih knjiga iz Vještičarstva Empty Re: WICCA - Kolekcija Okultnih knjiga iz Vještičarstva

    Komentar by Houngan Sat Sep 28, 2019 12:39 pm

    To što ti pričaš nije tačno za Kabalu niti me vaše pogrešne predrasude interesuju. Svi rituali je neko nekada izmislio za nečije potrebe koristeći znanja koja su mu data a ti bi htela da budeš veći papa od samog pape to jest veća vještica od najvećih vještaca a to nije moguće. Vidiš li ti koliko sam dao knjiga o vještičarstvu koje su pisali eksperti za Wicca? Znači svi su oni budale a ti si pametna? Vjeru u šta hoćeš neću se uopšte raspravljati sa tobom o Kabali. Ako ti Kabala ne treba nemoj je koristiti ko ti brani. Iako se mogu kladiti da su u tvojoj "madjiji" zastupljeni kabalistički principi a da to ti i nijesi svesna. Ako radiš čaranje ti već koristiš Siline Sefire Malkut. I od toga ti ne možeš pobeći ma koliko ti htjela. Ako se obraćaš nekom entitetu on je u Sefiri Yesoda. Ako bacaš zle čini ti već koristiš siline Sefire Geburaha.... Ali predrasude su loše a pogotovu lažno znanje.
    Evo ja sam postavio knjige o vještičarstvu iako me ta oblast uopšte ne zanima ali ako zanima druge izvolte nemam ništa protiv........ ali već bih hteo dodati nešto prethodnom sagovorniku o tome šta sam. Iskreno! Idea

    Čim se ti interesuješ za mađiju ti si već otpisan. "Prodao šejtanu dušu" jel se tako kaže.  Laughing  Zar ne znaš šta piše u ćitabu:“Ne daj vještici da živi.“ Samo je pitanje đe će ti tada duša u šeol, oganj „koji gori i vatra se ne gasi i crv moj nikada ne umire“ ili džehenem. Biraj. Nijedan od ovih danšnjih „bogova“ ne voli mađiju i magičare.

    Da ti vi reknem nešto malo o sebi. Mene su još u prvom ili drugom osnovne škole davne ’78g dali na vjeronauku da bi umirili savest i spasili se od grjeha kojim su bili opsednuti i sebi učinili medveđu uslugu a greh im ostao.

    Što sam više upoznavao njihovu religiju ne mislim na ove crkvenjake već na učenje u njihovoj „svetoj“ knjizi počeo sam više da je mrzim. Sve više video kontradiktornosti kojima je puna i o kojima sam pisao na svom blogu i jednostavno vremenom došao do zaključka da sam već „otpisan“ jer tamo ne piše da sam „zapisan“. Zapisani su samo oni koje je obasjala nekaka „milost“ božija jedino ne piše po kom sistemu. Valjda božijem ukusu. To je štivo upućeno nekim drugim ljudima i taj njihov Bog nije moj Bog niti imam ikakvog dokaza istinitosti njihovih reči da je On „moj“ bog.

    Njihova priča o vjeri znači; VERA to je ne želeti saznati što je istinito. Ja želim da saznam šta je realnost ne bilo čija „istina“. Dje je potvrda da ja trebam bilo kojemu bogu?

    Na jednom forumu jedna „devojčica“ kaže tj. Piše: „Od hiljadu bogova još nisam izabrala ni jednoga!“ Ja joj odgovaram:“Nije važno da li ti jesi ili nijesi izabrala ijednoga od tih bogova već je važno koji je od tih ’iljadu bogova IZABRAO tebe.“

    E to me je podstaklo da se zainteresujem za mađiju. Prva je bila one Vudu lekcije 1986g. …a zatim devedesetih su počele da izlaze knjige na našem jeziku i ja sam ih nabavio sve o praktičnoj mađiji, a posle i na engleskom jeziku. Najdraža mi je jedna knjiga od Regardijea iz koje sam saznao za Theurgiju čiju sam suštinu iz njegove knjige napisao dosledno ovde.

    Praktično Theurgija je našla mene da je i nijesam tražio jer nisam uopšte znao šta je to niti čuo to ime do tada. Postoji hermetičko bratstvo Aorum Solis koje se bavi Theurgijom i čiji se član u doba interneta može postati ima neke knjige i od njih ali to je više Ceremonijalna Theurgija nego praktičnaTheurgija koja mene interesuje. Theurgija mi je dala potvrdu da ipak od tih hiljadu bogova ima jedan za mene. To je sve. Uzmi ili ostavi ne postoji pokušaj.

    Magija se deli na Višu i Nižu. Niža se bavi ovim materijalnim stvarima. Problem je što te zanesu njeni plodovi, zlato, novac, slava, uticaj, vlast… pa od drveća ne vidiš šumu ili još važnije put koji vodi kroz šumu. E taj put mene interesuje, a to je Viša magija; koja se bavi spiritualnim razvojem čoveka i onostranim svetom „posle sutra“. U šta TI veruješ je nebitno ono što je bitno je rezultat te vjere gde te taj put kroz šumu dovede a tada znaš. Ono u što sam ja vjerovao i vjerujem jeste metoda a rezltat te metode jeste znanje. Više ne verujem sada znam……..gde vodi taj put kroz šumu.

    Problem mi je što sam našao na prvaliju sledeći taj put. Nemam mosta nemam užeta, nemam ništa za prelaz preko… ne postoje Ključevi Visoke Magije koji rešavaju drugi deo theurgijske jednačine. Prvi deo sam uspešno rešio ali drugi…. Nikda niko u istoriji magije nikada nije postavio lestvicu tako visoko kao ja…. Ostvarenje cilja Theurgije ovde i sada u Svetu Materijalne Kreacije. Makar trajao kao treptaj oka.

    Sponsored content


    WICCA - Kolekcija Okultnih knjiga iz Vještičarstva Empty Re: WICCA - Kolekcija Okultnih knjiga iz Vještičarstva

    Komentar by Sponsored content


      Danas je Fri May 17, 2024 2:06 pm