Vještičarstvo - WICCA - paganizam - šamanizam

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Vještičarstvo - WICCA - paganizam - šamanizam

Da biste vidjeli cio sadržaj foruma postanite član - registrujte se! If you would like to view all contents in forum - click to Register

Latest topics

» NAJVEĆI SKANDAL 2024. GODINE: PREDSTAVNIK IZRAELA KOJI ČINI GENOCID U GAZI NASTUPA NA EUROSONGU
Bajanje za poništavanje i vraćanje magije Icon_minitime1Mon May 13, 2024 2:41 pm by Jafo

» PRIVUCITE NOVAC U SVOJ ŽIVOT
Bajanje za poništavanje i vraćanje magije Icon_minitime1Thu May 09, 2024 6:08 pm by Pagan

» ČARANJE I GATANJE SA PRSTIMA
Bajanje za poništavanje i vraćanje magije Icon_minitime1Tue May 07, 2024 7:56 pm by Pagan

» Sanovnik - tumačenje snova
Bajanje za poništavanje i vraćanje magije Icon_minitime1Tue May 07, 2024 7:55 pm by Pagan

» Karte Marie Lenormand
Bajanje za poništavanje i vraćanje magije Icon_minitime1Tue May 07, 2024 7:53 pm by Tana

» THE DAY WHEN IRAN DESTROYED ALL THE MYTHS AND LIES OF POOR AND LITTLE ISRAEL
Bajanje za poništavanje i vraćanje magije Icon_minitime1Thu Apr 25, 2024 4:00 pm by Jafo

» Arapska magija - DA POLUDI OD LJUBAVI
Bajanje za poništavanje i vraćanje magije Icon_minitime1Sun Apr 21, 2024 6:46 pm by Arman

» ĆAROBNO JURJEVO (23.APRIL)
Bajanje za poništavanje i vraćanje magije Icon_minitime1Sun Apr 21, 2024 6:45 pm by Arman

» DAN KADA JE IRAN UNIŠTIO SVE MITOVE I LAŽI JADNOG I MALOG IZRAELA
Bajanje za poništavanje i vraćanje magije Icon_minitime1Sun Apr 21, 2024 9:13 am by Jafo

Statistika

Ukupan broj komentara naših članova je 5226 in 1302 subjects

Registrovani članovi 220

Najnoviji član foruma Davin666


+4
Altaja
Troy
Fanta
Feodora
8 posters

    Bajanje za poništavanje i vraćanje magije

    Feodora
    Feodora


    Broj komentara : 75
    Join date : 2015-10-04

    Bajanje za poništavanje i vraćanje magije Empty Bajanje za poništavanje i vraćanje magije

    Komentar by Feodora Sun Dec 23, 2018 8:25 pm

    Da se mađije i čarke protjeraju iz kuće treba uzeti soli i sa njome otići na raskršće i prosuti je po njemu govoreći:

    Sve što se na moju kuću loše radi,
    raskrsnica da ga raskrsne,
    sol neka ispuca!

    I idi kući bez okretanja unazad.
    Feodora
    Feodora


    Broj komentara : 75
    Join date : 2015-10-04

    Bajanje za poništavanje i vraćanje magije Empty Re: Bajanje za poništavanje i vraćanje magije

    Komentar by Feodora Sun Dec 23, 2018 8:27 pm

    Ako poznajete osobu koja vam pravi i šalje magiju (obično komšija) onda se svi ukućani pred spavanja trebaju pomokriti u isti lonac koji se potom odnosi izliti pred vrata onome ko čara i reći: „ Evo im sada zamoči oči, da se rasturi magija!“.

    Dobro je isto tako, ako se u kući nađu predmeti crne magije (da ste bili žrtva nečijeg čaranja) da se svi ukućani pomokre pred spavanje u istu posudu a onda tom mokraćom poliju nađeni predmeti i kaže:“ Evo im sada zamoči oči, da se rasturi magija!“ a onda ih odnesite i bacite na raskrsnicu.
    Feodora
    Feodora


    Broj komentara : 75
    Join date : 2015-10-04

    Bajanje za poništavanje i vraćanje magije Empty Re: Bajanje za poništavanje i vraćanje magije

    Komentar by Feodora Sun Dec 23, 2018 8:28 pm

    Da se čarke vrate nazad ulije se u lonac vode, stavi na vatru, i čeka da provrije. Nekoliko trenutaka prije nego što će voda početi s ključanjem u nju se ubaci biljka vratić (Tanecetum vulgare), te se sačeka trenutak ključanja. Tog momenta, lonac se uzima u ruke, odnosi do ulaznih vrata koja se otvaraju, i prosipa njegov sadržaj preko praga uz riječi:

    Ne praćam nego vraćam!

    Ovo se izgovori samo jednom. Ukoliko pri dodiru vrele vode sa zemljom začuje se neki čudan zvuk, poput pucnja ili udara, to je siguran znak da je magija vraćena nazad.
    Feodora
    Feodora


    Broj komentara : 75
    Join date : 2015-10-04

    Bajanje za poništavanje i vraćanje magije Empty Re: Bajanje za poništavanje i vraćanje magije

    Komentar by Feodora Sun Dec 23, 2018 8:29 pm

    Kao i prošli i ovo je recept iz bugarske magije. Kada neko sumnja da je žrtva tuđe naprate on ili ona pred spavanje uzme devet kamenčića, stane na kućni prag ali tako da je leđima okrenut ka vani, stavi jedan kamenčić na grudi a savije nožne prste i govori:

    Ko je na mene napratio
    napratu i nagazu i omrazu od svakoga.
    Ja njemu vrto i provrto.
    Uhvatih devet volova u devet jarmova,
    u devet klinova,
    da sa mene tu napratu,
    nagazu, namjeru i omrazu
    natovarim na ta kola
    i uzeh sindžire i svezah za kola,
    dobro pritegoh kao dobrog junaka
    pa potjera od sebe uz polje niz polje,
    uz selo niz selo dok ne nađoh gazdu
    koji je napratio na mene.
    Ja mu stadoh pred kapiju i uniđoh u avliju,
    iz avlije pred kuću, ispred kuće u kuću,
    iz sobe na stol, sa stola u tanjur,
    iz tanjura u kašiku, iz kašike u usta,
    u njegovu krv i moć vrto – provrto.

    Čim to izreda kamenčić se baci između nogu napolje, uzme drugi i ponavlja isto. Kad se sa svih devet kamenčića ponovi opisana radnja onda se ide na spavanje, bez okretanja unazad.
    Feodora
    Feodora


    Broj komentara : 75
    Join date : 2015-10-04

    Bajanje za poništavanje i vraćanje magije Empty Re: Bajanje za poništavanje i vraćanje magije

    Komentar by Feodora Sun Dec 23, 2018 8:30 pm

    Od naprate se po Bugarskoj baje i ovako:

    Nametan konj,
    na konju nametan čovjek,
    na čovjeku nametno odijelo.
    Sa konja pribor se snimio
    a sa čovjeka se odijelo svuklo
    a sa onog na kojeg je napraćeno
    sa njega se sve skinulo!
    Fanta
    Fanta


    Broj komentara : 59
    Join date : 2015-08-21

    Bajanje za poništavanje i vraćanje magije Empty Re: Bajanje za poništavanje i vraćanje magije

    Komentar by Fanta Wed Aug 21, 2019 8:31 pm

    Ovo su zanimljiva i korisna upustva
    Troy
    Troy


    Broj komentara : 25
    Join date : 2018-05-13

    Bajanje za poništavanje i vraćanje magije Empty Re: Bajanje za poništavanje i vraćanje magije

    Komentar by Troy Fri Sep 20, 2019 2:36 pm

    Kuću je dobro poprskati izvorskom vodom naročito prozore i vrata onako sa vanjske strane bar jednom u tri mjeseca i okaditi sa suhom kaduljom ili kadificom.
    Tu ne treba izgovarati nikakve zakletve.
    Altaja
    Altaja
    Šegrt


    Broj komentara : 174
    Join date : 2015-07-09

    Bajanje za poništavanje i vraćanje magije Empty Re: Bajanje za poništavanje i vraćanje magije

    Komentar by Altaja Sun Jan 26, 2020 3:24 pm

    To bajanje po principu "Ona meni ja tebi..." je čista glupost jer crna magija su zapravo demoni - jake sile ili manifestacija negativne energije koja neće nestati ako se neko pomoli ili baje. To su gluposti. Ispada da je zlo mačji kašalj i eto samo treba izreći neki tekst poput molitve ili bajalice i puf eto ga, sve otišlo. To vam je kao da galamite na psa koji na vas laje, što se vi više derete i on više laje. Razumijem ja da ljudi traže sebi neki spas i svašta poduzimaju ali ko god podcjenjuje moć crne magije od nje strada. Najviše psihički.
    Arman
    Arman
    Šegrt


    Broj komentara : 225
    Join date : 2015-07-01
    Mjesto : Bosanski Novi

    Bajanje za poništavanje i vraćanje magije Empty Re: Bajanje za poništavanje i vraćanje magije

    Komentar by Arman Sun Jan 26, 2020 4:48 pm

    Ljudski mozak je vrlo moćan i svi poznajemo ucinak placeba.
    Mnoge psihosomatske bolesti se mogu putem placeba privremeno izliječiti.U tome se krije tajna molitve ili bajanja.
    Aradia
    Aradia
    Šegrt


    Broj komentara : 211
    Join date : 2015-07-04
    Mjesto : Pagania

    Bajanje za poništavanje i vraćanje magije Empty Re: Bajanje za poništavanje i vraćanje magije

    Komentar by Aradia Sun Feb 09, 2020 2:32 pm

    Imam frendicu koja voli filozofirati i koja tvrdi da joj magija ne može ništa jer ona tako vjeruje, valjda ako tako misliš onda tako mora biti. To bi bilo OK da ona svojim pričama i tvrdnjama o energiji i blabla nešto postiže ali ništa stalno je u financijskim problemima a meni tvrdi kako je novac energija i kako mi kontrolisemo njen dotok???? I kad joj kažem pa hajde ti uspostavi kontrolu nad tom energijom i riješi   si financije ona se naduri.
    Hoću reći da je jedno teorija a drugo praksa i da nema laki rješenja i nemojte se zavaravati da se nekakvim tralala bajanjem može poništiti magija posebno ona jaka ili dugogodišnja. Možda bajanje može pomoći pri blazim slučajevima ali kod onih ozbiljni sigurno ne može pomoći.
    Vloger
    Vloger


    Broj komentara : 39
    Join date : 2017-12-29

    Bajanje za poništavanje i vraćanje magije Empty Re: Bajanje za poništavanje i vraćanje magije

    Komentar by Vloger Fri Mar 06, 2020 2:03 pm

    Dobro si ovo napisala Aradia jer i ja tako slično razmišljam.
    Gunsul
    Gunsul


    Broj komentara : 22
    Join date : 2016-06-29
    Mjesto : Gdje cvjetaju zlatni ljiljani

    Bajanje za poništavanje i vraćanje magije Empty Re: Bajanje za poništavanje i vraćanje magije

    Komentar by Gunsul Sun Mar 08, 2020 6:00 am

    A danas se svi koriste tim pojmom energija ovo energija ono, valjda ne znaju ništa više od toga pa stalno lupetaju jedno te isto... Ono što ja iz svog islustva znam da magija, kao i sve drugo vezano za nju, nije niti malo jednostavno i ne treba magiju zato prestavljati kao hokus pokus umijeće nego pravu duhovnu nauku.

    Sponsored content


    Bajanje za poništavanje i vraćanje magije Empty Re: Bajanje za poništavanje i vraćanje magije

    Komentar by Sponsored content


      Danas je Sun May 19, 2024 9:06 am