Vještičarstvo - WICCA - paganizam - šamanizam

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Vještičarstvo - WICCA - paganizam - šamanizam

Da biste vidjeli cio sadržaj foruma postanite član - registrujte se! If you would like to view all contents in forum - click to Register


    Ako nekoga volite, oslobodite ga: 20 velikih lekcija Kahlila Gibrana

    Tana
    Tana
    Vještac/Vještica


    Broj komentara : 349
    Join date : 2015-06-30
    Mjesto : Ilirikum

    Ako nekoga volite, oslobodite ga: 20 velikih lekcija Kahlila Gibrana Empty Ako nekoga volite, oslobodite ga: 20 velikih lekcija Kahlila Gibrana

    Komentar by Tana Thu Jul 27, 2023 7:27 pm

    Libansko-američki pjesnik, filozof i umjetnik Khalil Gibran napisao je preko 30 knjiga, od kojih je najpoznatija Prorok. Od prvog objavljivanja 1923. godine knjiga je prodana u oko 10 milijuna primjeraka. Prorok je preveden na preko 40 jezika.
    Tekstovi Khalila Gibrana očaravaju slojevima i dubinom. Kao što je Osho rekao, u vrijeme pisanja ovog članka, Gibran je jednostavno dopustio da svemir teče kroz njega. Sam Gibran čitav je život radio na Proroku i smatrao ga je svojom najboljom knjigom.


    U ovom članku ćemo predstaviti 20 velikih lekcija ovog proslavljenog umjetnika.

    1. Budite zahvalni za teška vremena. Pokazala su vam koliko ste jaki.
    "Najjače duše rađaju se u patnji, najjače duše imaju ožiljke."

    2. Ljubaznost je osobina jakih ljudi.
    "Osjetljivost i dobrota nisu znakovi slabosti i očaja, već znakovi snage i odlučnosti."

    3. Ne postoji apsolutna istina.
    “Ne znam apsolutnu istinu. Ali ponizan sam pred svojim neznanjem i to mi je čast i nagrada. "
    "Nemojte reći" Našao sam istinu ", već recite" Našao sam zrno istine ".


    4. Nikada nećete zaboraviti one koji su bili uz vas u najtežim vremenima.
    "Možete zaboraviti sa kime ste se smijali, ali nikada nećete zaboraviti sa kime ste plakali."
    „Niti tuge vežu srca jače od niti blaženstva i radosti. Ljubav oprana suzama je čista, lijepa i vječna."

    5. Najjednostavnije stvari su ponekad najneobičnije.
    “I neka smijeh i obostrano zadovoljstvo prate slatkoću prijateljstva. Jer u rosi sitnica srce dočekuje svoje jutro i osvježava se. "

    6. Ljubav je život. Život je ljubav.
    "Kada volite, ne biste trebali reći: "Bog je u mom srcu", već: " Ja sam u srcu Božijem.
    "I nemojte misliti da možete usmjeravati tok ljubavi, jer će vas ljubav, ako je smatrate vrijednom, sama usmjeravati. "
    "Život bez ljubavi je poput drveta bez plodova i cvijeća."

    7. Sve radite s ljubavlju.
    “Rad je ljubav koja je vidljiva. A ako radite bez ljubavi i ne volite svoju pjesmu, biće bolje ako napustite posao i sjednete na vrata hrama i molite za milostinju od onih koji rade s radošću. Jer ako pečete kruh s ravnodušnošću, pečete gorki kruh koji samo pola zasićuje. A ako grožđe drobite nevoljno, tada se vaša nevoljnost destilira u otrov vašeg vina. A ako pjevate čak i poput anđela, ali u vašem pjevanju nema ljubavi, samo utapate glas dana i noći u ušima drugih ljudi. "

    8. Ljubav je nemoguće dohvatiti.
    “Ljubav ništa ne posjeduje i ne želi da je iko posjeduje. I ne mislite da možete vladati putevima ljubavi, jer ako vas ljubav smatra vrijednima, ona će vam usmjeriti put. "

    9. Vaš stav prema životu određuje stav života prema vama.

    „Vaš život ne određuje toliko ono što vam on donosi, već vaš stav prema njemu; ne toliko ono što vam se događa koliko kako tumačite ono što se događa."

    10. Potražite svijetlu stranu.
    „Optimista vidi ružu, a ne njezino trnje; pesimista gleda u trnje, ne obraćajući pažnju na ružu. "

    11. Ne vidimo stvari kakve jesu, nego kakvi mi jesmo.
    "Izgled stvari mijenja se prema našim raspoloženjima, pa kada u njima vidimo magiju i ljepotu, znači da su magija i ljepota u nama samima."

    12. Istinska ljubav plod je duhovne blizine.

    „Pogrešno je misliti da ljubav izrasta iz dugotrajnog prijateljstva i ustrajnog udvaranja. Ljubav je plod duhovne blizine i ako bliskost ne nastane u sekundi, neće nastati ni godinama ni generacijama. "

    13. Hrast i čempres ne rastu jednan pored drugog.
    „Volite jedni druge, ali ne pravite okove od ljubavi.
    Neka to bude uzbudljivo more između obala vaših duša.
    Napunite jedni drugima zdjele, ali nemojte piti iz iste posude.
    Dajte sebi kruha, ali nemojte jesti isti komad.
    Pjevajte i plešite zajedno, zabavite se.
    Ali dajte svakom priliku da bude sam.
    Kao što su žice laute odvojene jedna od druge,
    Iako sviraju istu glazbu."

    14. Učite i od dobrog i od lošeg.
    "Šutnju sam naučio od onih što previše pričaju, toleranciju od netolerantnih i ljubaznost od neljubaznih, ali, što je čudno, ne osjećam ni najmanju zahvalnost prema tim učiteljima."
    „Kada se radujete, zavirite u dubine svog srca i vidjećete da se sada radujete upravo onome što vas je ranije žalostilo. Kada ste tužni, zavirite ponovo u svoje srce i vidjećete da uistinu plačete za onim što vam je bilo drago. "

    15. Prava ljepota dolazi iznutra.
    "Ljepota nije u licu, ljepota je svjetlost u srcu."

    16. Osoba ograničena u svom srcu i mislima je poput slijepca.
    „Osoba ograničena u srcu i mislima sklona je voljeti u životu samo ono što je takođe ograničeno. Osoba sa ograničenim vidom ne može vidjeti dalje od jednog lakta na cesti kojom hoda ili na zidu na koji se oslanja."

    17. Vaša djeca nisu vaša djeca.
    “Vaša djeca nisu vaša djeca.
    Oni su sinovi i kćeri Životne čežnje za sobom.
    Oni dolaze kroz vas, ali ne i od vas.
    Iako su s vama, ipak vam ne pripadaju.
    Možete im pružiti svoju ljubav, ali ne i svoje misli,
    Jer oni imaju svoje misli.
    Možete udomiti njihova tijela, ali ne i njihove duše,
    Jer njihove duše prebivaju u kući sjutrašnjice u koju vi ne možete doći
    Čak i u mojim snovima ...
    Napokon, život se ne vraća i ne zadržava se na jučeršnjicu..."

    18. Ako voliš, pusti.
    “Ako nekoga voliš, pusti ga. Ako ti se vrati, tvoj je, ako ne, nikada nije bio tvoj."

    19. Razmislite kome povjeravate svoje tajne.
    "Ako povjeravate svoje tajne vjetru, nemojte mu zamjeriti što ih je otkrio drveću."

    20. Pruži više.
    „Biti velikodušan znači dati više nego što možeš; biti ponosan znači uzeti manje nego što trebaš."

      Danas je Thu May 02, 2024 2:21 am