Vještičarstvo - WICCA - paganizam - šamanizam

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Vještičarstvo - WICCA - paganizam - šamanizam

Da biste vidjeli cio sadržaj foruma postanite član - registrujte se! If you would like to view all contents in forum - click to Register

Latest topics

» Neprocjenjivo blago arapske magije: TALISMANI
Šta se radi prije bilo kakvog čaranja Icon_minitime1Yesterday at 6:12 pm by Jafo

» Ljubavna magija sa menstrualnom krvlju
Šta se radi prije bilo kakvog čaranja Icon_minitime1Thu Sep 12, 2024 9:02 am by Noris

» Čudesni svijet talismana
Šta se radi prije bilo kakvog čaranja Icon_minitime1Thu Sep 12, 2024 9:00 am by Noris

» Kakva je vaša B linija na dlanu?
Šta se radi prije bilo kakvog čaranja Icon_minitime1Tue Sep 10, 2024 4:32 pm by Arman

» ARAPSKI ZAPISI DA SE NEKOME OTVORI LJUBAVNA SREĆA
Šta se radi prije bilo kakvog čaranja Icon_minitime1Sun Sep 08, 2024 9:06 am by Arman

» MAGIJOM DO POBJEDE NA SUDU
Šta se radi prije bilo kakvog čaranja Icon_minitime1Sun Sep 08, 2024 9:04 am by Arman

» Vještičije umijeće
Šta se radi prije bilo kakvog čaranja Icon_minitime1Sun Sep 08, 2024 8:42 am by Dominik

» Istina o lažnim prosvetiteljima
Šta se radi prije bilo kakvog čaranja Icon_minitime1Sun Sep 08, 2024 8:38 am by Dominik

» Postoji li ikakva razlika između religije i magije?
Šta se radi prije bilo kakvog čaranja Icon_minitime1Sun Sep 08, 2024 8:36 am by Dominik

Statistika

Ukupan broj komentara naših članova je 5287 in 1332 subjects

Registrovani članovi 222

Najnoviji član foruma kamer shala


2 posters

    Šta se radi prije bilo kakvog čaranja

    Avril
    Avril
    Šegrt


    Broj komentara : 100
    Join date : 2018-01-09

    Šta se radi prije bilo kakvog čaranja Empty Šta se radi prije bilo kakvog čaranja

    Komentar by Avril Thu Jul 11, 2019 5:22 pm

    Svaka vještica prije nego li počne izrađivati ljubavne čarolije i napitke mora izvesti ovaj ritual prizivanja. Recimo da planira raditi napitak. Treba zapaliti tri crvene svijeće i onda kazati:

    U tvoje ime, o Habondijo, i u ime tvoje sestre Herte evo me kako pristupam obredu za izradu ljubavnog napitka. Molim te za pomoć, budi sa mnom i vodi moje misli i ruke!

    Nakon ovih riječi, prostor u kojem će se raditi ljubavni napitak okadi se tamjanom, kako bi se prizvali božanski entiteti. Dok se tamjanom kadi, govori se:

    Pozdravljam te i prizivam o prelijepa Luna, o najljepša zvijezdo, neka tvoje neponovljivo svjetlo padne na moje ruke. Prizivam te u ime zraka koji udišem, u ime sile koja je u meni, u ime zemlje po kojoj hodam. Prizivam te u ime duhova koji vladaju svime i koji su jači od svih, u ime riječi Pan kojom je stvoreno sve i u kojoj je sadržano sve stvoreno. Prizivam i tebe, Vidasuse, zajedno sa Drakonom i Drakenom, ujedinjenim u strasti i čežnji, u ime onih koje treba spojiti vječnim sponama ljubavi bez koje nema ničega na svijetu i koja je sve na svijetu. Pozivam vas, o Habondijo i Herto, pomozite mi svojim znanjem da uspije moj naum povezivanja dviju osoba ljubavnim čvorom kojeg niko više neće moći razvezati ni rasjeći. Pomozite mi svi vi prozvani, i svi oni koji su zajedno sa vama! Pomozite mi svi vi koje prizivam, osnažite mi znanje i moć, pomognite svojoj sluškinji koja radi u vaše ime!

    Zatim se započinje pripremati sam ljubavni napitak, a dok ga se sprema, potrebno je ponavljati gore navedena vještičija bajanja , kako bi koncentracija bila jača i kako bi se misli usredotočile samo na ono što se radi. Ako vještica pri spravljanju ljubavnih napitaka ima pomoćnicu, onda ona izgovara ova prizivanja, dok se vještica koncentriše na sam ritual izrade napitka.

    U pravilu, svaki ljubavni napitak priprema se prvotno kao prah od određenih sastojaka, da bi se tek dodavanjem tekućine pretvorio u napitak koji se stavlja u hranu ili piće određenoj osobi.

    Šta se radi prije bilo kakvog čaranja Bbbb10
    Noris
    Noris


    Broj komentara : 56
    Join date : 2018-01-17
    Mjesto : I'm a witch!

    Šta se radi prije bilo kakvog čaranja Empty Re: Šta se radi prije bilo kakvog čaranja

    Komentar by Noris Fri Jul 12, 2019 8:57 am

    Hajde hvala Boginji da ste se napokon pokrenuli na forumu :
    Falite mi ;
    Post je za desetku !

      Danas je Mon Sep 16, 2024 10:07 pm