Vještičarstvo - WICCA - paganizam - šamanizam

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Vještičarstvo - WICCA - paganizam - šamanizam

Da biste vidjeli cio sadržaj foruma postanite član - registrujte se! If you would like to view all contents in forum - click to Register

Latest topics

» NAJVEĆI SKANDAL 2024. GODINE: PREDSTAVNIK IZRAELA KOJI ČINI GENOCID U GAZI NASTUPA NA EUROSONGU
Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života Icon_minitime1Mon May 13, 2024 2:41 pm by Jafo

» PRIVUCITE NOVAC U SVOJ ŽIVOT
Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života Icon_minitime1Thu May 09, 2024 6:08 pm by Pagan

» ČARANJE I GATANJE SA PRSTIMA
Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života Icon_minitime1Tue May 07, 2024 7:56 pm by Pagan

» Sanovnik - tumačenje snova
Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života Icon_minitime1Tue May 07, 2024 7:55 pm by Pagan

» Karte Marie Lenormand
Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života Icon_minitime1Tue May 07, 2024 7:53 pm by Tana

» THE DAY WHEN IRAN DESTROYED ALL THE MYTHS AND LIES OF POOR AND LITTLE ISRAEL
Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života Icon_minitime1Thu Apr 25, 2024 4:00 pm by Jafo

» Arapska magija - DA POLUDI OD LJUBAVI
Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života Icon_minitime1Sun Apr 21, 2024 6:46 pm by Arman

» ĆAROBNO JURJEVO (23.APRIL)
Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života Icon_minitime1Sun Apr 21, 2024 6:45 pm by Arman

» DAN KADA JE IRAN UNIŠTIO SVE MITOVE I LAŽI JADNOG I MALOG IZRAELA
Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života Icon_minitime1Sun Apr 21, 2024 9:13 am by Jafo

Statistika

Ukupan broj komentara naših članova je 5226 in 1302 subjects

Registrovani članovi 220

Najnoviji član foruma Davin666


+2
RainDrop
Aradia
6 posters

    Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života

    Aradia
    Aradia
    Šegrt


    Broj komentara : 211
    Join date : 2015-07-04
    Mjesto : Pagania

    Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života Empty Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života

    Komentar by Aradia Sun Dec 23, 2018 8:42 pm

    Ovu ćaroliju možete sami izvesti samo ukoliko imate mogućnost doći do komada odjeće ili malo kose osobe na koju želite baciti zlo. Ako ste u prilici nabaviti traženo, uzmite odjeću ili dlake i zakopajte ih na groblju, u svježi grob, govoreći:

    N., ovako ćeš od sada biti zauvijek sahranjen u svoje probleme, kao što je ova odjeća (kosa) pokopana u grob,
    i kako mrtvi ne raste niti živi,
    tako ni u tvom životu neće biti napretka ni poboljšanja.

    Udari tri puta lijevom nogom po mjestu gdje si zakopa odjeću ili dlake i otiđi kući bez okretanja nazad.
    RainDrop
    RainDrop


    Broj komentara : 18
    Join date : 2018-01-17

    Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života Empty Re: Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života

    Komentar by RainDrop Mon Dec 24, 2018 11:53 pm

    Moze li fotka?
    Aradia
    Aradia
    Šegrt


    Broj komentara : 211
    Join date : 2015-07-04
    Mjesto : Pagania

    Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života Empty Re: Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života

    Komentar by Aradia Tue Dec 25, 2018 6:07 am

    Može
    Trita
    Trita
    Vještac/Vještica


    Broj komentara : 442
    Join date : 2015-07-01

    Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života Empty Re: Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života

    Komentar by Trita Tue Dec 25, 2018 1:20 pm

    Sve se magije za zlo rade izmedju ponoći i tri sata ujutro bilo da je riječ o bajanju ili o mađijanju.
    Houngan
    Houngan


    Broj komentara : 58
    Join date : 2019-09-19
    Age : 53

    Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života Empty Re: Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života

    Komentar by Houngan Fri Sep 20, 2019 8:05 pm

    A kako ćeš naći svež grob kada su danas sve kripte zabetonirane i poklopljene mermernim pločama??? scratch A tu je i grobar čuvar pa na te primeni svoju crnu mađiju i te najuri sa motkom. Laughing Ako nemaš ključeve za pravu crnu mađiju sumnjam da će ovoga ikoga uplašiti. Da je to tako jednostavno svi bi se bavili čemer mađijom.
    Trita
    Trita
    Vještac/Vještica


    Broj komentara : 442
    Join date : 2015-07-01

    Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života Empty Re: Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života

    Komentar by Trita Fri Sep 20, 2019 8:29 pm

    Ima dosta svježih grobova koji nemaju nikakve ploče po sebi.
    A u drugo ni ovo što ti postiraš nije nikakva magija nego većinom hrpa zastarjelih gluposti koje su bile popularne možda do osamdesetih godina prošlog vijeka. Sve to sa kabalom i ostala hokus pokus naklapanja nisu nikakva magija nego priče za naivne.sada zahvaljujući brojnoj literaturi a i internetu otvorio se jedan posve novi pogled na okultno.na kraju krajeva mislim da je naša balkanska tradicija iako realno gledano zapravo kult vračanja i bajanja puno bolja i djelotvornija od kabale i nekakvih heksagrama. Poštujem ja svačije mišljenje ali za mene to nije nikakva magija nego priča za naivne.
    Houngan
    Houngan


    Broj komentara : 58
    Join date : 2019-09-19
    Age : 53

    Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života Empty Re: Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života

    Komentar by Houngan Sat Sep 21, 2019 2:51 pm

    Hvala na mišljenju ja se potpuno slažem sa tvojim mišljenjem samo o toj tvojoj balkanskoj tradiciji i mislim isto to što i ti o njoj zato se time i ne bavim. Vlaška Magija, Ljubavna Magija... scratch Tako se slažemo da se uopšte ne slažemo niti verujem da magija može biti zastarela već sve zavisi koja su tvoja težnja i šta želiš od nje da dobiješ svako ima svoj izbor pošto je ovo forum o magiji ja mu dajem svoj pogled na ono što proučavam, čime se bavim i što su pisali drugi ljudi stručniji mnogo od mene. Ja dajem samo sintezu toga iz različite perspektiv i svoj utisak. Kamo sreće da sam do ovih informacija mogao doći ranije a ne posle toliko godina traženja. Koga to ne zanima ne mora da čita samo preskočiš i gotovo. Very Happy
    Aradia
    Aradia
    Šegrt


    Broj komentara : 211
    Join date : 2015-07-04
    Mjesto : Pagania

    Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života Empty Re: Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života

    Komentar by Aradia Sat Sep 21, 2019 6:43 pm

    Ja sam pretpostavila po tvom nadimku da se baviš voodo magijom i to me je obradovalo jer malo ko da se na našem prostoru time bavi a ovamo ti postiraš nešto sasvim pedeseto. Šteta.
    Houngan
    Houngan


    Broj komentara : 58
    Join date : 2019-09-19
    Age : 53

    Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života Empty Re: Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života

    Komentar by Houngan Sun Sep 22, 2019 12:58 pm

    Vudu magija je samo jedna oblast mojega interesovanja ali nije jedina. Ako se držiš samo na jednom polju magije ne možeš spiritualno napredovati. "Rasti ili umri" tako nekako se kaže ako se sećam. Tradicionalni Vudu ne poznajem ali se može kombinovati sa ovim sistemom. Ono što me je impresioniralo je da taj američki hermetista poznaje Ključeve Više Magije i Hermetizma i Tradicionalnog Vudua koje je iskoristio da bi dobio ovaj predivan sistem. Znači koristio je i poznavanje Kabale i Hermetizma i Psihičke Magije da bi dobio sistem. Predivno. Uzmi ili ostavi sredina ne postoji. Ako nekome koriste ove informacije odlično ako li ne moderator ih uvek može izbristati a pošto vidim da slabo ima interesovanja za ove oblasti magije nema potrebe više ni trošiti reči.
    Aradia
    Aradia
    Šegrt


    Broj komentara : 211
    Join date : 2015-07-04
    Mjesto : Pagania

    Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života Empty Re: Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života

    Komentar by Aradia Sun Sep 22, 2019 2:53 pm

    Mislim da te teme ovdje nikoga ne interesuju jer ovo je više forum fokusiran na vještičarstvo i šamanizam. Teško ćeš igdje naći nekog da se zanima za to o čemu pišeš. Ali ti svakako nastavi to izučavati i proučavati jer na kraju krajeva mislim da se svi mi ovdje zanimamo za magijsko zbog samih sebe a ne da zadivimo druge. Bar ja tako radim.
    RainDrop
    RainDrop


    Broj komentara : 18
    Join date : 2018-01-17

    Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života Empty Re: Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života

    Komentar by RainDrop Fri Jan 10, 2020 9:02 pm

    Bajanja, vesticartsvo i ovi vlaski rituali, na primer - spadaju pod nizu magiju, sto ne znaci da nije jaka i delotvorna. Ali treba ti dobra priprema i znanje da bi bilo sta od toga uspelo, tacnije bolje da to odrade magovi, vracare koji se razumeju u to. A ovo o cemu on prica, hermetizam, visoka magija i pogotovo PSIHICKA MAGIJA je mnogo dobra stvar ako zelis da uzmes stvar u svoje ruke i sam/a odradi potrebno. Ali naravno, prvo priprema gde tebi vežbanjem raste vibracija i psiha ti jaca pa nakon svega psihickom magijom mozes odraditi dosta toga - koga ne volis, da udaljis, sta zelis - da dobijes, da zastitis sebe i druge.
    Tana
    Tana
    Vještac/Vještica


    Broj komentara : 353
    Join date : 2015-06-30
    Mjesto : Ilirikum

    Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života Empty Re: Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života

    Komentar by Tana Sun Jan 12, 2020 12:04 pm

    Ta "magija" je novotarija i ne bi je svrstavala u pojam magija nego više pod alternativni okultizam.
    Arapska i jevrejska magija su u srednjem vijeku zavladale magijskim grimoarima prožetim kršćanskim elementima a kasnije, u proslom vijeku, pojavile su se modernizirane verzije toga pod nazivima hernetizam itd. Puno priče i teorije a malo ili nimalo rezultata. Sami rituali i sve ono što se veže za njh su najslicniji nekoj glumačkoj predstavi koja bi trebala da zabavi publiku.
    Za mene je istinska magija ono sto su pagani radili tojest vjesticarstvo i samanizam. U koji spada kult čaranja i bajanja. Sve drugo je, da oprostite na izrazu, preseravanje i fantaziranje. Vrač, šaman ili vještica svoju snagu crpe od prirodnih sila i usklađuju se sa njome na višoj ili nižoj razini. I to je prava magija.
    Houngan
    Houngan


    Broj komentara : 58
    Join date : 2019-09-19
    Age : 53

    Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života Empty Re: Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života

    Komentar by Houngan Sun Jan 12, 2020 2:35 pm

    To što si izrekla i ja mislim isto o vještičarstvu i šamanizmu. Uostalom bitno je šta išteš čemu li se nadaš i đe će to odvesti. Važan je samo rezultat. Metoda koja te dovodi tamo do rezultata je ne bitna. Ja sam samo pružio drugačiju perspektivu na ono što mene interesuje ili bi nekoga interesovalo ako je već ovo forum o mađiji. Ako li nekog interesuje dobro ako li ne opet dobro.
    Ja sam se upoznao sa tim tvojim vještičarstvom i šamanizmom davno ali me to nije impresioniralo niti daje rezultat koji ja tražim.
    Tana
    Tana
    Vještac/Vještica


    Broj komentara : 353
    Join date : 2015-06-30
    Mjesto : Ilirikum

    Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života Empty Re: Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života

    Komentar by Tana Sun Jan 12, 2020 4:27 pm

    Počeci mog zanimanja za okultizam su bili upravo to o čemu ti pišeš i zato ne govorim napamet nego iz iskustva. Ponavljam - obična glumačka predstava i gubitak vremena. Poštujem ja svačije mišljenje i ti i dalje radi to što radiš, najzad to je samo tvoja stvar, ali ja ovo više pišem i govorim zbog drugih forumaša i posjetioca da ne bi uzalud gubili vrijeme i razočarali se. Vrijeme je dragocijeno i ako se neko želi baviti magijom onda svakako neka odabere šamanizam ili vješticarstvo. Bježite od ceremonijalne magije i svega onoga što traži puno svačega jer zapravo ne dobijate nazad ništa. U tom konceptu je glavna ideja samozavaranje i dizanje ega.
    Magija nije jednostavna, ne ide ništa hokus pokus, ali zato ako ste predani i otvoreni pred magičnim silama prirode odazvat će se. I vidjet ćete rezultate. To su znali drevni magovi i vještice od postanka čovječanstva.
    Houngan
    Houngan


    Broj komentara : 58
    Join date : 2019-09-19
    Age : 53

    Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života Empty Re: Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života

    Komentar by Houngan Sun Jan 12, 2020 4:34 pm

    Naravno samo ti piši niko ti ne brani tako treba.
    Pagan
    Pagan


    Broj komentara : 58
    Join date : 2015-07-01

    Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života Empty Re: Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života

    Komentar by Pagan Mon Jan 13, 2020 10:19 am

    Tana slažem se sa tvojim postovima.Slično razmišljamo.

    Sponsored content


    Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života Empty Re: Da neprijatelj nema napretka ni dobrog života

    Komentar by Sponsored content


      Danas je Sun May 19, 2024 2:36 am