Vještičarstvo - WICCA - paganizam - šamanizam

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Vještičarstvo - WICCA - paganizam - šamanizam

Da biste vidjeli cio sadržaj foruma postanite član - registrujte se! If you would like to view all contents in forum - click to Register

Latest topics

» NAJVEĆI SKANDAL 2024. GODINE: PREDSTAVNIK IZRAELA KOJI ČINI GENOCID U GAZI NASTUPA NA EUROSONGU
"Samoobranom protiv uroka" Frona Kearvaig Iwade Icon_minitime1Yesterday at 2:41 pm by Jafo

» PRIVUCITE NOVAC U SVOJ ŽIVOT
"Samoobranom protiv uroka" Frona Kearvaig Iwade Icon_minitime1Thu May 09, 2024 6:08 pm by Pagan

» ČARANJE I GATANJE SA PRSTIMA
"Samoobranom protiv uroka" Frona Kearvaig Iwade Icon_minitime1Tue May 07, 2024 7:56 pm by Pagan

» Sanovnik - tumačenje snova
"Samoobranom protiv uroka" Frona Kearvaig Iwade Icon_minitime1Tue May 07, 2024 7:55 pm by Pagan

» Karte Marie Lenormand
"Samoobranom protiv uroka" Frona Kearvaig Iwade Icon_minitime1Tue May 07, 2024 7:53 pm by Tana

» THE DAY WHEN IRAN DESTROYED ALL THE MYTHS AND LIES OF POOR AND LITTLE ISRAEL
"Samoobranom protiv uroka" Frona Kearvaig Iwade Icon_minitime1Thu Apr 25, 2024 4:00 pm by Jafo

» Arapska magija - DA POLUDI OD LJUBAVI
"Samoobranom protiv uroka" Frona Kearvaig Iwade Icon_minitime1Sun Apr 21, 2024 6:46 pm by Arman

» ĆAROBNO JURJEVO (23.APRIL)
"Samoobranom protiv uroka" Frona Kearvaig Iwade Icon_minitime1Sun Apr 21, 2024 6:45 pm by Arman

» DAN KADA JE IRAN UNIŠTIO SVE MITOVE I LAŽI JADNOG I MALOG IZRAELA
"Samoobranom protiv uroka" Frona Kearvaig Iwade Icon_minitime1Sun Apr 21, 2024 9:13 am by Jafo

Statistika

Ukupan broj komentara naših članova je 5226 in 1302 subjects

Registrovani članovi 220

Najnoviji član foruma Davin666


2 posters

    "Samoobranom protiv uroka" Frona Kearvaig Iwade

    Vještica
    Vještica
    Vještac/Vještica


    Broj komentara : 309
    Join date : 2015-07-01
    Mjesto : Blessed be the witches !

    "Samoobranom protiv uroka" Frona Kearvaig Iwade Empty "Samoobranom protiv uroka" Frona Kearvaig Iwade

    Komentar by Vještica Wed Jul 15, 2015 8:34 am

    Odmah da naglasim da je ovaj naziv totalno pogrešan jer riječ je o hrvatskom prijevodu a kod njih je već standardno postoji krivi naziv za čaroliju. Oni to prevode kao urok a znamo svi da urok nije magija već potječe od zlog pogleda, znači magijski udar preko očiju. Ali to ne treba da čudi ako uzmemo da u Hr postoji burek sa sirom, burek sa mesom, burekom sa jabukama itd a svi znamo da postoji samo burek koji se pravi od mesa a sve drugo su pite Smile
    No, da ne duljim. Ova knjiga, koju sam nabavila preko prijateljice prije sigurno nekih 15 godina, bavi se vještičijom praksom odbrane i zaštite od crne magije. Pisala ju je jedna stara britanska dama, iskusna vještica, koju sam sa užitkom pročitala i naučila dosta toga korisnog.
    Neki od tih recepata objavljeni su i na ovom forumu. Preporučila bi je svima koji se zanimaju za vještičarstvo.

    Šansel, Noris and Pixi like this post

    Vještica
    Vještica
    Vještac/Vještica


    Broj komentara : 309
    Join date : 2015-07-01
    Mjesto : Blessed be the witches !

    "Samoobranom protiv uroka" Frona Kearvaig Iwade Empty Re: "Samoobranom protiv uroka" Frona Kearvaig Iwade

    Komentar by Vještica Fri Apr 08, 2022 9:59 am

    Frona Kearvaig Iwade Velika je Vještica Majka, predvodnica engleskog kruga vještica i vještaca. Ugodna starica kasnih osamdesetih godina. Neće se naljutiti ako otkrijemo kako voli sherry, ali i svijet oko sebe. Ona je 55. po redu predvoditeljica tog kruga, što samo govori o starosti i tradiciji ovog kola, u koje nije lako pristupiti. Mnoge njezine prethodnice završile su na lomačama, bile mučene i strogo ispitivane. Tražilo se uvijek od njih nešto, što one na mukama nisu htjele otkriti. Da su istražitelji, mučitelji i krvnici znali, mogli su to što su tražili dobiti dobrovoljno. Samo je trebalo zamoliti. Ali, kako je ljudima uvijek najteže nešto zamoliti, radije pribjegavaju sili. I to im se onda osveti. Umjesto da dobiju Nešto, dobiju Ništa.

    Šansel, Noris and Pixi like this post

    Vještica
    Vještica
    Vještac/Vještica


    Broj komentara : 309
    Join date : 2015-07-01
    Mjesto : Blessed be the witches !

    "Samoobranom protiv uroka" Frona Kearvaig Iwade Empty Re: "Samoobranom protiv uroka" Frona Kearvaig Iwade

    Komentar by Vještica Fri Apr 08, 2022 10:00 am

    Stara sam bila u trenutku započinjanja pisanja rukopisa ove knjige, u trenutku kad je imate u rukama i čitate još sam starija. I svi moji prijatelji su stari. Moji su Učitelji mrtvi i žive u meni, moj duh živi u Učiteljima koje sam ja stvorila. Naša starost nije vezana uz fizičko vrijeme. Što čovjek ima više znanja i moći, on je tim stariji i mudriji, iskusniji i sposobniji. Na život i svijet oko sebe gleda drugim očima. Taj pogled je oštriji, prodorniji i stvari pokazuje zaista onakvim, kakve one jesu. Neki put taj pogled baš i nije tako divan kao što smo naivno mislili. Umara. Čini nas da starimo i prije fizičkog vremena starosti. Stara sam, jer sam vidjela i previše toga, jer sam se već predugo borila protiv Zla u svim njegovim oblicima. Stara sam, jer sam pomogla i previše dobrih, naivnih i poštenih ljudi. Ali, moje vrijeme odlaska još nije došlo i moje vrijeme borbe protiv Zla još uvijek traje. Ako sam i vama pomogla da u tu odbranu utkate i vlastiti kamenčić, tad je knjiga postila svoju svrhu. Onih koji se bore protiv Zla ima i u vašoj blizini. Ne prepoznajete ih, jer ih tražite samo pogledom. a ne i srcem. Kad ih pronađete, oni će vam pomoći. Jednako uspješno, kao što bi vam pomogla i ja sama. Njihove moći i znanja su moje moći i znanja. Ne tražite mene, staricu, potražite radije njih.

    queen Ovo mi se jako dopalo kako je napisala u knjizi I love you

    Šansel, Noris and Pixi like this post

    Pixi
    Pixi


    Broj komentara : 31
    Join date : 2018-04-06

    "Samoobranom protiv uroka" Frona Kearvaig Iwade Empty Re: "Samoobranom protiv uroka" Frona Kearvaig Iwade

    Komentar by Pixi Mon Apr 11, 2022 6:44 am

    Jako mi se sviđa ovaj zadnji post I love you mudro napisano 💓

    Vještica and Šansel like this post

    Vještica
    Vještica
    Vještac/Vještica


    Broj komentara : 309
    Join date : 2015-07-01
    Mjesto : Blessed be the witches !

    "Samoobranom protiv uroka" Frona Kearvaig Iwade Empty Re: "Samoobranom protiv uroka" Frona Kearvaig Iwade

    Komentar by Vještica Fri Dec 29, 2023 6:33 am

    I meni Wink zato sam ga i postirala.

    Sponsored content


    "Samoobranom protiv uroka" Frona Kearvaig Iwade Empty Re: "Samoobranom protiv uroka" Frona Kearvaig Iwade

    Komentar by Sponsored content


      Danas je Tue May 14, 2024 2:16 pm