Vještičarstvo - WICCA - paganizam - šamanizam

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Vještičarstvo - WICCA - paganizam - šamanizam

Da biste vidjeli cio sadržaj foruma postanite član - registrujte se! If you would like to view all contents in forum - click to Register


2 posters

    LIBER SAMEK

    Houngan
    Houngan


    Broj komentara : 58
    Join date : 2019-09-19
    Age : 53

    LIBER SAMEK Empty LIBER SAMEK

    Komentar by Houngan Fri Sep 20, 2019 3:36 pm

    Kao što sam pre rekao postoji ritual za spoznaju i razgovor sa svojim Svetim Anđelom Čuvarom koga je moguće prizvati u vidljivom obliku i razgovarati sa njime koga to zanima. Najpoznatiji je Aiwass Alistera Kroulija.

    Glavna svrha rituala je da se uspostavi veza podsvesnog jastva sa Anđelom na takav način da je Adept svestan da je njegov Andjeo Jedinstvo koje izražava zbir Elemenata tog jastva, da njegova normalna svest sadrži strane neprijatelje uvedene slučajnostima okoline i da njegovo Znanje i Razgovor sa njegovim S.A.Č. uništava sve sumnje i obmane; poklanja sve blagoslove, uči svoj istini i sadrži sve radosti..

    Učenje kazuje da svaki čovek ima svog Višeg Genija i ovo je metoda za njegovo postizanje.

    Ovde je data samo invokacija; molitva sa dosta "barbarskih" imena koja se moraju vibrirati da bi se stvorila zvučna rezonanca nešto slično kao kada budisti vibriraju svoje mantre. Imena se izgovaraju po naški kako piše tako čitaj. Ono "h" znači da je glas mek ko englesko "then".

    Molitva se mora naučiti napamet, držati u malom prstu i predstavlja samo polovinu. Druga polovina je ritual koji se mora obaviti prilikom njenog korišćenja jer je zasnovana na četiri dela za po svaki elemenat kao i dva dela za elemenat duha.

    Teorija dalje kaže da je potrebno obezbediti mesto bez uznemiravanja i drugih ljudi i posvetiti se Velikom Delu u trajanju od 6 do 11 meseci gde se ritual radi prvi mesec jedanput sledeća dva, dva puta dnevno pa sledeća dva tri puta dnevno itd sve do "iskre prosvetljenja".

    Dva principa su najvažnija: "Prizivaj često i Zapali sebe molitvom " to važi i za Teurgiju i svu ostalu magiju.

    Invokacija je potentna i korisna čak i ako se u sebi izgovara bez pipavog rituala i korisnija od onog patetičnog i besmislenog Oče Naš...

    LIBER SAMEK

    Tebe prizivam Nerođeni.

    Teba koji si stvorio Nebo i Zemlju.

    Tebe koji si stvorio Noć i Dan.

    Tebe koji si stvorio Tamu i Svetlost.

    Ti si Asar un-Nefer.(Sam sebe usavršio) koga nijedan čovek nikada nije video.

    Ti si IA-BESZ.(Istina u materiji)

    Ti si IA-APOPHRASZ (Istina u kretanju)

    Ti si odelio Pravedno od Nepravednog.

    Ti si sačinio Muško i Žensko.

    Ti si proizveo Semenje i Plod.

    Uobličio si ljude da vole jedni druge i da mrze jedni druge.

    Ja sam tvoj prorok xxxxxxx (Vaše magijsko ime) kome si posredovao svoje misterije Ceremonije magije svetla.

    Ti si proizveo vlagu i suvoću i ono što hrani sav stvoreni život. Čuj me Ti jer ja sam Anđeo PTAH-APOFRASZ-RAa to je Tvoje istinito ime posredovano prorocima sunca.

    Vazduh istok

    Čuje Me;

    AR, THIAO, RhEJBET, A-TELE-BER-SET, A, BELAThA, EBEJ, IBEJ, PhITETAZOE, IB, ThIAO.

    Čuj me i učini sve duhove podložne meni; tako da svaki duh neba i etra na zemlji i pod zemljom na suvom tlu i u vodi; kovitlajućeg vazduha i plamtećeg ognja da svaka basma i bič božiji meni poslušni budu.

    Vatra jug

    Ja te prizivam užasni i nevidljivi Bože koji nastanjuješ prazninu duha.

    AR-O-GO-GO-RU-ABRAO, SOTOJ, MUDORIJO, PhALARThAO, OOO, AEPE, NEROĐENI.

    Čuj me i učini sve duhove podložne meni; tako da svaki duh neba i etra na zemlji i pod zemljom na suvom tlu i u vodi; kovitlajućeg vazduha i plamtećeg ognja da svaka basma i bič božiji meni poslušni budu.

    Voda zapad

    Čuj me;

    RU-ABRA-IAO, MARIODOM, BABALON-BAL-BIN-ABAOTh, ASALONAJ, APhEN-IAO, PhOThETh, ABRASAKS, AEOOU, IŠURE, MOĆNI I NEROĐENI.

    Čuj me i učini sve duhove podložne meni; tako da svaki duh neba i etra na zemlji i pod zemljom na suvom tlu i u vodi; kovitlajućeg vazduha i plamtećeg ognja da svaka basma i bič božiji meni poslušni budu.

    Zemlja sever

    Ja te prizivam;

    MA, BARAIO, IOEL, KOThA, AThORe-BAL-O, ABRAOTh.

    Čuj me i učini sve duhove podložne meni; tako da svaki duh neba i etra na zemlji i pod zemljom na suvom tlu i u vodi; kovitlajućeg vazduha i plamtećeg ognja da svaka basma i bič božiji meni poslušni budu.

    Duh

    Čuj me;

    AOT, ABAOTh, BAS-OUMGH, ISAK, SA-BA-OT.

    To je Gospodar Bogova.

    To je Gospodar Univerzuma.

    To je Onaj koga se Vetrovi boje.

    To je onaj koji je stvorivši Glas Svojom zapovešću Gospod svih stvari; Kralj,Vladar i Pomagač.

    Čuj me i učini sve duhove podložne meni; tako da svaki duh neba i etra na zemlji i pod zemljom na suvom tlu i u vodi; kovitlajućeg vazduha i plamtećeg ognja da svaka basma i bič božiji meni poslušni budu.

    Duh

    Čuj me;

    IEOU, PEUREJ, IOU, PEUREJ, IAOTh, IAEO, IOOU, ABRAS-AKS, SABRIAM, OO, UU, ASALONAJ, EjDEj, EjDU, ANGELOS TON ThEON, ANLALA, LAJ, GAJA, AEPE, DIAThARNA ThORUN.

    Ja sam On! Nerođeni duh sa vidom u nogama jak i besmrtan oganj!

    Ja sam On! Istina!

    Ja sam OnI Koji mrzi što se zlo čini u svetu!

    Ja sam On! Koji seva i grmi!

    Ja sam On! Iz koga izvire Pljusak Života Zemlje!

    Ja sam ON! Čija usta uvek plamte!

    Ja sam On! Oploditelj i Manifestator u Svetlosti!

    Ja sam On! Dražest Svetova!

    „Srce ovijeno zmijom je moje ime!“

    Prikaži i sledi me i učini sve duhove podložne meni; tako da svaki duh neba i etra na zemlji i pod zemljom na suvom tlu i u vodi; kovitlajućeg vazduha i plamtećeg ognja da svaka basma i bič božiji meni poslušni budu.

    IAO SABAO

    Takve su Reči!





    Aradia
    Aradia
    Šegrt


    Broj komentara : 211
    Join date : 2015-07-04
    Mjesto : Pagania

    LIBER SAMEK Empty Re: LIBER SAMEK

    Komentar by Aradia Fri Sep 20, 2019 9:36 pm

    Alister Crowli je bio pedofil i sodomista kao i osoba okrenuta prvenstveno ka crnoj magiji. Jedan krajnje bolestan i izopačen um.
    Ne volim ništa o njemu niti o onome što je on prakticirao. Niti bi kome preporučila bilo šta o njemu.
    Houngan
    Houngan


    Broj komentara : 58
    Join date : 2019-09-19
    Age : 53

    LIBER SAMEK Empty Re: LIBER SAMEK

    Komentar by Houngan Sat Sep 21, 2019 3:10 pm

    To je tačno da je on malo zašao dublje nego što je trebao pa se zaglavio da nije mogao da izađe mada ti je ovaj naš forum koliko vidim pun crne magije i nikome ne smeta, Very Happy ali to nije njegov ritual. On je koristio ovaj ritual dat u Abramelin Magiji i malo ga izmenio da bi dobio rezultat kojim je težio. A težio je ko su nevidljivi poglavari koji vladaju redom. Tajnim hermetičkim ložama i društvima poput Zlatna Zora i dr. I tako je uspeo dobio je Aiwassa. Njegovog Svetog Andjela Čuvara.Važan je samo rezultat.
    Ovde je dat onaj originalni ritual zašta se izvodi kao templet. Bez obzira na ovo uopšte nije lako dobiti bilo kakav rezultat njegovom upotrebom koja ide i do godine dana praktikovanja po specijalnom režimu da bi se nešto postiglo. Za ličnu upotrebu ja sam ga izmenio takođe i prilagodio za svoje potrebe. Sve zavisi šta želiš postići.
    Lično ni ja ne volim mnogo njegovu magiju ali se može ponešto pametno naučiti. Seks magija je nekompatibilna sa Theurgijom i posve zabranjena pa u tu oblast magije ne bih ulazio.
    Aradia
    Aradia
    Šegrt


    Broj komentara : 211
    Join date : 2015-07-04
    Mjesto : Pagania

    LIBER SAMEK Empty Re: LIBER SAMEK

    Komentar by Aradia Sat Sep 21, 2019 6:39 pm

    Do rezultata se moze uvijek doci i na drugi nacin.
    Ono što je taj luđak i psihopata radio ne bi zaista preporučila nikome.
    To je pravi satanizam.

    Sponsored content


    LIBER SAMEK Empty Re: LIBER SAMEK

    Komentar by Sponsored content


      Danas je Thu May 02, 2024 3:07 pm