Vještičarstvo - WICCA - paganizam - šamanizam

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Vještičarstvo - WICCA - paganizam - šamanizam

Da biste vidjeli cio sadržaj foruma postanite član - registrujte se! If you would like to view all contents in forum - click to Register


    Ritual Pentagrama - Teorija i Praksa

    Houngan
    Houngan


    Broj komentara : 58
    Join date : 2019-09-19
    Age : 53

      Ritual Pentagrama -  Teorija i Praksa Empty Ritual Pentagrama - Teorija i Praksa

    Komentar by Houngan Fri Sep 20, 2019 2:49 pm

    Ritual Pentagrama - Teorija i Praksa

    Kao što je rečeno najteže u magiji je naći, dobiti, prave ključeve.  Većina pisca daju samo go ritual ali ključeve vešto skrivaju tako da praktično nikada ne otkrivaju tajnu. Dok učenik radeći go ritual ne postiže nikakv rezultat. Jednostavno nešto tu fali. Takav je slučaj sa Ritualom Pentagrama osnovnim ritualom praktične magije. Pisci daju samo tehniku izvođenja sa šturim objašnjenjem i ostave učenika na cedilu a neki od njih su i sami na cedilu. Pa tako imamo jednog pisca (Modern Magic) koji zagovara izvođenje Malolog Terajućeg Rituala Pentagrama (MTRP) koji se tobože može se uraditi za desetak minuta a onda priznaje kako i posle deset i koliko već godina izvođenja i dalje vidi „astralne zmije“ kako gmižu po njegovoj sobi!? Ko je ovde lud a ko zbunjen?

    Lično nisam našao ni jedno valjano objašnjenje zašto uopšte treba raditi MTRP a i gore pomenuti pisac pokazuje u stvari kako je on potpuno besmislen ali SVI se 'vataju za njega ko da je to sva magija.

    Ono što je impresivno da su ustanju da napišu iljade strana a ništa da kažu – vredno. Pa malo odavde pa malo odande da bi se komletirala slika.

    Razumevanje Rituala Pentagrama kako radi omogućava vam da kreirate sopstveni ritual koji će imati efekta.

    Svaki ritual započinje vežbom Kabalistički Krst koja omogućava da vaša operacija bude u skladu sa višim Višim Sopstvom – Genijem. Da bi se prodrlo u dublje slojeve svesti i astralne ravni itd. teorija je nebitna ali valja ga raditi. E sada recept ide ovako. Imena na hebrejskom se ne izgovaraju već vibriraju da bi se stvorila zvučna vibracija. Čak iako izgovarate u sebi ime se vibrira. Njegovo izvođenje biti će dato u drugom postu.

                                      Ritual Pentagrama


    Na pdfu je dat Mali Terajućui Ritual Pentagrama čisto da se vidi mehanika izvođenja. Postoje različita objašnjenja za njegovo tačno i „netačno“ izvođenje. Postoje različite interpretacije zašto se uzima elemenat Zemlja iako je logično da ide pentagram Duha. Meni lično dati Ritual Pentagram poznajući principe ima nekoliko problema.

    Prvo crtanje pentagrama na svakoj strani sveta je ništa drugo do postavljanje ključa u bravu. Konstruktovanje Telezmatičkih Arhanđela su oni koji se nalaze iza vrata koji ti trebaju dati to što se traži pročišćenje ili prizivanje datog elementa dok Znak Ulazećeg kojeg prati Znak Elementa „otvara vrata“ što znači da se to mora obaviti sa svakim arhanđelom na sve četiri strane sveta.

    Za „zatvaranje vrata“ u smislu prestajanja emisije elementa koristim Znak Tišine ali desnom rukom. Svrha je da moraš prestati da primaš element da bi prešao na drugi elemenat. Bez toga ti na istoku primaš elemenat vazduha i okrećeš se jugu da bi primio elemenata vatre što je za mene kontraproduktivno jer se mešaju.

    Međutim kada završiš krug i kada rečima: „Ispred mene Rafael iza mene Gabriel, sa moje desne strane Mihael a sa moje leve strane Uriel..“ Tada sva 4 elementa zrače u vidu sinteze kod prizivanja spolja ka unutra a kod teranja iznutra ka spolja.

    Na vama je da nađete varijantu koja vama odgovara a ne slepo sledite ono što je rekao neko pa makar on imao i 40+ godina staža u magiji. Dole su pentagrami elemenata sa svojom bojom kako se vizualizuju sa svojim bogo imenima koja se vibriraju kao i ona Mihael, Uriel itd. Prizivni idu u smeru kazaljke na satu a terajući suprotno kazaljke na satu počevši od svog elementa. Izgovor je dat po naškom jeziku a pdf kada bude dozvoljeno.

    Ovo je neka moja metoda i razmišljanje lično ne koristim Arhanđele već nešto drugo kao Telezmatičke slike.

    Ima mnogo interpretacija kako i zašto ovo je moja i ritual služi samo za prizivanje elemenata nikada za teranje. To ne koristim.

    Slike pentagrama kada bude dozvoljeno.

      Danas je Thu May 02, 2024 2:30 am