Vještičarstvo - WICCA - paganizam - šamanizam

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Vještičarstvo - WICCA - paganizam - šamanizam

Da biste vidjeli cio sadržaj foruma postanite član - registrujte se! If you would like to view all contents in forum - click to Register


    BOGO OBLIČJA

    Houngan
    Houngan


    Broj komentara : 58
    Join date : 2019-09-19
    Age : 53

    BOGO OBLIČJA  Empty BOGO OBLIČJA

    Komentar by Houngan Fri Sep 20, 2019 1:51 pm

    BOGO OBLIČJA

    Jedan od ciljeva zapadne magijske prakse jeste prodor na više planove egzistencije. Teorija magije kaže da je da bi se dobilo nešto na materijalnom planu potrebno je napraviti matricu; kalup na višem planu existencije poznatijem kao Astralni Plan i zatim kalup pomoću rituala Magije, puniti Astralnom Svetlošću taj kalup, kondezujući je sve više i više do materijalizacije na Fizičkom Planu egzistencije.


    Pošto određeni rituali zahtevaju rad sa Astralnim entitetima da bi se pojačalo dejstvo rituala u same rituale uvedeni su personallizovane Kosmičke Esencije poznatiji kao Egipatski Bogovi (vid autoriteta).


    Stručnjaci su ih razvrstali po svojoj prirodi koja vlada određenim domenom i upotrebila ih ritualima. Tako svako božanstvo ima svoju ulogu za određeni posao i ne može se koristiti neko drugo. Tako primer Hermes služi za prenos poruka a ne Tot ili Ptah koji imaju drugačiju ulogu.


    Znam, znam ovo izaziva mnogo pitanja i ima jednu ozbiljnu grešku ali je to ovde dato čisto informativno kao to stručnjaci objašnjavaju.


    Znači potrebno je studiradti sve o tome kako božanstvo izgleda i kako je opisano u mojim prethodnim postovima; jer nije sve dato na jednome mesto i tera aspiranta da stalno istražuje; i tako izgraditi psihičku viziju na dinamičan način. Božanstvo mora biti kolosalno i živo. Detalji su važni.


    Daj Znak Ulazećeg i izvedi još jedan korak zakorači u božansku formu i preuzmi je kompletno. Vibriraj ime Boga nekoliko puta. Identifikuj se sa božanstvom postani jedno sa njim. Budi Bog.

    Izlazak se vrši tako što se čini jedan korak unazad iz Bogo-forme.


    Ono što je najlepše kod magije je metod. Dat je metod (praksa-ritual) i ključevi (teorija) koje je moguće personalizovati i na svakom aspirantu je da sam iskusi šta je istina. Nema bajki i priča o tome šta je ko zapisao na mrtvom papiru već da iskusi šta je živa istina.

    Glavni cilj Visoke Magije jeste dostizanje Spoznaje i Razgovora sa svojim Višim Sopstvom. Otuda je sva magija usmerena ka tom cilju. Onaj koji je uspeo da ostvari vezu sa nekim Božanstvom nema potrebe više da preuzima (imitira kao glumac u tome je greška) druga Božanstva već će koristiti svoje Božanstovo ili Više Sopstvo, Genija…. Nazovite ga kakvim hoćete imenom.

    Sećam se jednog biblijskog teksta u kome se kaže; Ako ti neko kaže ajde da služimo druge bogove neka se tvoja ruka prva digne i neka ga ubije!? Sa stanovišta Teurgije ovo je….. čudno i žalosno. Jer ako je Bog ljubomoran kako kaže za sebe, tako je i onaj ko je našao svoje Božanstvo takođe ljubomoran i ne deli ga sa drugim ljudima već ga ljubomorno čuva za sebe.

    Metoda se javno deli drugima ali Božanstvo nikada! Svako mora da prođe stazu sam za sebe i nađe svoje.....božanstvo.


      Danas je Thu May 02, 2024 1:43 pm