Vještičarstvo - WICCA - paganizam - šamanizam

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Vještičarstvo - WICCA - paganizam - šamanizam

Da biste vidjeli cio sadržaj foruma postanite član - registrujte se! If you would like to view all contents in forum - click to Register


+5
Orion
Anzotika
Vještica
Avril
magii
9 posters

    upuceno k meni, sto mislite?

    magii
    magii


    Broj komentara : 5
    Join date : 2018-01-27
    Age : 28
    Mjesto : Živinice

    upuceno k meni, sto mislite? Empty upuceno k meni, sto mislite?

    Komentar by magii Wed Apr 04, 2018 9:28 pm

    upuceno k meni, sto mislite? 20180412
    magii
    magii


    Broj komentara : 5
    Join date : 2018-01-27
    Age : 28
    Mjesto : Živinice

    upuceno k meni, sto mislite? Empty Re: upuceno k meni, sto mislite?

    Komentar by magii Wed Apr 04, 2018 9:29 pm

    i pogodjeno je..

    Sent from Topic'it App
    Avril
    Avril


    Broj komentara : 99
    Join date : 2018-01-09

    upuceno k meni, sto mislite? Empty Re: upuceno k meni, sto mislite?

    Komentar by Avril Thu Apr 05, 2018 5:50 am

    Ma pusti to. Svi navodno vide magiju samo da zarade na ljudskoj naivnosti a magije je najmanje i najčešće su u pitanju obični ljudski problemi. Tu je sve napisano općenito i bez ikakvog traga. A i nije ništa pogođeno jer nema niti jedne riječi o onome što si mi pisala u privatnoj poruci. Čuvaj se u pitanju je šarlatan.
    Vještica
    Vještica
    Vještac/Vještica


    Broj komentara : 309
    Join date : 2015-07-01
    Mjesto : Blessed be the witches !

    upuceno k meni, sto mislite? Empty Re: upuceno k meni, sto mislite?

    Komentar by Vještica Thu Apr 05, 2018 8:17 am

    Ne može se detektirati magija na osnovu podataka jer onda bi svaka osoba koja se zove kao ja i ima isti datum rođenja bila u istoj situaciji. To ne ide tako. Magija se najbolje detektira kada ta osoba koja je pod magijom ode kod nekog ko se bavi proricanjem ili pošalje končić svoje odjeće koja nije prije izvlačenja konca bila oprana. I na prvi i na drugi način se zbog energije može detektirati ima li ili nema magije a na osnovu samo podataka ne može. Svako ko to tvrdi laže i prevarant je.
    Anzotika
    Anzotika
    Šegrt


    Broj komentara : 145
    Join date : 2015-06-30
    Mjesto : Ancient Bosnia

    upuceno k meni, sto mislite? Empty Re: upuceno k meni, sto mislite?

    Komentar by Anzotika Thu Apr 05, 2018 8:27 am

    Morala sam se nasmijati kako je on crnim slovima napisao Crna magija naglašavajući kako je to ozbiljno haha da ostavi dojam. Ali malo se zeznuo u zadnjoj rečenici čime se i odao da nema pojma jer magija ukoliko se ne ponavlja ona slabi i sama nestane od sebe. Ništa nije vječno pa ni to.
    Eh da, i pod "stručna pomoć" mislio je na sebe pošto u tebi vidi idealnu ovčicu koju bi rado ošišao za pare. Ali ti se napravi lukava pa odgovori da je sve tako kako je napisao i da ne znaš gdje da potražiš "stručnu pomoć" i odmah ćeš dobiti odgovor da je on taj koji je pruža po određenoj cijeni Wink naravno, napisaće ti da to nije tek tako lako rješiti i da treba nekoliko puta ponoviti (tojest platiti) ali da će on to sasvim sigurno rješiti. Stara priča kao ona kad oženjeni priča ljubavnici da će ostaviti ženu čim malo djeca narastu a ono djeca završe i fakultete no on nikako da se razvede jer uvijek se pojavi nova prepreka.
    magii
    magii


    Broj komentara : 5
    Join date : 2018-01-27
    Age : 28
    Mjesto : Živinice

    upuceno k meni, sto mislite? Empty Re: upuceno k meni, sto mislite?

    Komentar by magii Thu Apr 05, 2018 9:57 am

    hvala vam, bas ste me razvedrili i da poslao je i cijenu od 300 e za spporiji tretman hahaha, i ja sam istog vjerovanja kao vi samo na prvo citanje ovog maila nisam ostala ravnodusna naravno kao sto i vecina ne bi, medjutim poslije mi je bilo smijesno Very Happy

    Sent from Topic'it App
    Avril
    Avril


    Broj komentara : 99
    Join date : 2018-01-09

    upuceno k meni, sto mislite? Empty Re: upuceno k meni, sto mislite?

    Komentar by Avril Thu Apr 05, 2018 10:37 am

    Strašno je koliko je tih šarlatana danas, posebno su opasni oni koji imaju dobru priču pa lako uvjere naročito onoga ko je u g.... do grla. Ali svi se odaju po cijeni koju kažu ili napišu. Visoke cijene poput ovoga tvog šarlatana su zato da može nestati čim dobije pare jer to njegovo i tako neće djelovati. Ko se stvarno razumije u skidanje magije nema cijenu jer zna da će od zahvalne osobe kojoj je pomogao/pomogla dobiti puno više. Svi smo takvi kad nam neko pomogne u škripcu, bar većina je zahvalna i nagradi onoga ko mu pomogne.
    Orion
    Orion


    Broj komentara : 9
    Join date : 2018-01-30

    upuceno k meni, sto mislite? Empty Re: upuceno k meni, sto mislite?

    Komentar by Orion Thu Apr 05, 2018 3:28 pm

    Magiju niti je lako napraviti niti skinuti te treba znati cijeniti trud magičara (vještice) u tome. Ima i dosta osoba koje bi za male novce, doslovno mizeriju, da im neko rješi velike probleme. Dakle, ima tu podcjenjivanja i zajebavanja sa obje strane. Normalno je da svi mi živimo od novca i bez njega se ne može. Ali, isto tako, treba znati za granicu. Potpuno je uredu da magičar ili vještica cijene svoje vrijeme, znanje i trud (ako vladaju magijom) i neka to svedu na jedan normalan iznos. Ako se traže neke posebne želje onda neka i iznosi budu veći. Međutim, zarađivati na nečijoj muci je po svim normama i učenjima bezobrazno, nehumano i čisti odraz podlosti. Na kraju krajeva takve osobe niti ne mogu skinuti magiju jer su zli. Samo plemenite osobe mogu otklanjati uspješno sihire i vradžbine. I tako je oduvijek bilo.
    Šansel
    Šansel


    Broj komentara : 47
    Join date : 2015-07-06
    Mjesto : Rijeka

    upuceno k meni, sto mislite? Empty Re: upuceno k meni, sto mislite?

    Komentar by Šansel Fri Apr 06, 2018 8:32 am

    Ovo je potpuno tačno da šarlatani imaju visoke cijene pošto im je bitan taj prvi kontakt i prva uplata a onda ili počnu se izvlačiti ili se više nikako ne javljaju.
    roksana
    roksana


    Broj komentara : 15
    Join date : 2018-03-31

    upuceno k meni, sto mislite? Empty Re: upuceno k meni, sto mislite?

    Komentar by roksana Mon Apr 09, 2018 8:45 am

    RainDrop
    RainDrop


    Broj komentara : 18
    Join date : 2018-01-17

    upuceno k meni, sto mislite? Empty Re: upuceno k meni, sto mislite?

    Komentar by RainDrop Tue Apr 10, 2018 8:40 pm

    Ovo što je napisao može se pronaći skoro bilo ko, jer u današnje vreme retko kome šta u životu sve ide super, ovakav tekst je univerzalan, hoću reći da sam nailazila na ovakve tekstove gde se opisuju simptomi crne magije, a on je to vešto upakovao i sastavio kao da se radi
    o pojedincu. Mislim da niko ne može da nas zaštiti bolje od nas samih jer ako si svestan sebe i ne daješ nekome moć tako što jednostavno ne veruješ da neko može da ti naudi. Onda i ne može.
    Siana
    Siana


    Broj komentara : 31
    Join date : 2015-07-13

    upuceno k meni, sto mislite? Empty Re: upuceno k meni, sto mislite?

    Komentar by Siana Tue Apr 10, 2018 9:24 pm

    Na žalost nema to veze vjerovali mi ili ne da nam magija može nauditi jer to ne ovisi od nas već od onoga ko nas njome napada. Magijom vladaju duhovi, entiteti, koji vođeni čarobnjakovom naredbom napadaju čovjeka. Zato se od pamtivijeka koriste hamajlije svi oblika i porijekla kako bi nas zaštitile pred napadima zla.
    Vještica
    Vještica
    Vještac/Vještica


    Broj komentara : 309
    Join date : 2015-07-01
    Mjesto : Blessed be the witches !

    upuceno k meni, sto mislite? Empty Re: upuceno k meni, sto mislite?

    Komentar by Vještica Wed Apr 11, 2018 8:33 am

    To je tačno Siana, magija djeluje neovisno o nama i našem razmišljanju. Dobro i Zlo su neodvojivi segmenti našeg postojanja i neprestano se isprepliću i djeluju na nas i događaje oko nas. Na krilima Zla uvijek dolazi i crna magija, uroci, negativnost svakog oblika. Spiritualna bića jesu prenosioci vradžbine jer magija je rad sa energijom. Kada neko spiritualno biće preuzme čarku (energiju proizvedenu čaranjem) ono je "unosi" u ljudsko tijelo i spaja sa energijom tog bića te ono postepeno počinje uticati na ljudsku volju i ponašanje. To je cijela misterija kako magija djeluje na ljude.

    Po pitanju hamajlija treba naglasiti kako ne postoji 100% zaštita od magije - sve zavisi na kojem je stepenu onaj ko izvodi čaroliju. Većina su amateri, bez dovoljno znanja i psihičke moći, pa sve što oni urade hamajlija može odbiti. Dakako postoje i oni rjetki pojedinci koji su potkovani magijskim znanjem i iskustvom, i obično u kontaktu sa jednim ili više spiritualnih bića, pred njihovim magijskim djelovanjem obično moć hamajlije slabi ili potpuno nestane.

    Okultno se ne smije uzimati zdravo za gotovo jer to je još neistraženo područje i prepuno zagonetki i misterija povezanih direktno sa našim mozgom a posebno sa podsvjesti.

    Sponsored content


    upuceno k meni, sto mislite? Empty Re: upuceno k meni, sto mislite?

    Komentar by Sponsored content


      Danas je Mon Apr 29, 2024 12:06 am