Vještičarstvo - WICCA - paganizam - šamanizam

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Vještičarstvo - WICCA - paganizam - šamanizam

Da biste vidjeli cio sadržaj foruma postanite član - registrujte se! If you would like to view all contents in forum - click to Register


+3
RainDrop
Trita
magii
7 posters

    Raspoznavanje sihirbaza?

    magii
    magii


    Broj komentara : 5
    Join date : 2018-01-27
    Age : 28
    Mjesto : Živinice

    Raspoznavanje sihirbaza? Empty Raspoznavanje sihirbaza?

    Komentar by magii Sun Apr 01, 2018 7:14 pm

    kako otkriti ko je sihirbaz? u mom mjestu postoje iscjeljitelji koji znaju ko je i naprave da ti sihirbaz sam dodje, pozvoni, i tako obicno to bude neki dobar prijatelj, poznanik.. cudan je ovaj svijet, zna li neko nesto o tome? kako ga dozvati? jedna je zena carala komsiji na stoku, pa je svako malo nesto u stali uginulo..otisli su kod hodze i on im je rekao da im zena cara i da ce im doci navece i donijeti nesto za jelo, bila je to prva komsinica, nosila je par kolaca..
    Trita
    Trita
    Vještac/Vještica


    Broj komentara : 442
    Join date : 2015-07-01

    Raspoznavanje sihirbaza? Empty Re: Raspoznavanje sihirbaza?

    Komentar by Trita Sun Apr 01, 2018 7:23 pm

    Kada se magija skida ona se automatski vraća onoj osobi koja ju je radila pa gonjena mukom mora doći do svoje žrtve da bilo šta pozajmi inače je guši njena muka. Tako se i oda.
    RainDrop
    RainDrop


    Broj komentara : 18
    Join date : 2018-01-17

    Raspoznavanje sihirbaza? Empty Re: Raspoznavanje sihirbaza?

    Komentar by RainDrop Tue Apr 03, 2018 1:04 am

    Moj deda je izgubio novac,ispao mu iz dzepa dok je isao kuci biciklom, u pitanju je bilo dosta novca, ne secam se tacno ali mislim da je nesto prodao ili nesto tako. Uglavnom, kad je stigao kuci,baba moja i njegova mama,moja prababa pitale ga gde mu novac, novca nema.. isli su,trazili putem gde je isao,nema nigde..odu kod vracare koja je bila poznata tada pre 50,60godina..
    Rekla im je da uvece peku zabu na vatri,tada ce doci krivac i trazice vode od njih. Kako je rekla,tako je i bilo, poceli da peku zabu i dosao komisija,dotrcao kako je baba pricala,tražio vodu,kaze grlo mu suvo,pece ga,preklinjao je za vodu. Kasnije tek je priznao da je video kad je dedi ispao novac,hteo je da ga vrati,ali mu zena nije dala. Tu pricu zna i moj otac i setim je se nedavno,pitam ga da li se seca da li su oni tu zabu uhvatili ili im je vracara dala i da li su basmili nesto ili samo tako pekli zabu,nije znao da mi kaze,a ostali su svi pokojni pa ne znam kako su to tacno izveli.
    Druga, slicna prica desila se nekom kulaku, isto pre nekoliko decenija..kako legne da spava,nesto ga davi,ne da mu da spava itd...jedno vece on ustane,uzme novcic i krene da ga greje na vatri i valjda ga zatim bacio u vatru,tad je nesto pocelo da vristi. On kaze da ce izvaditi dinar iz vatre ukoliko "to"nesto ode i udavi tog koji ga je poslao na njega. Ujutro je cuo da su nasli udavljenog komsiju koji mu je bio suparnik jer su obojica bili imucni i nadmetali se.
    Tana
    Tana
    Vještac/Vještica


    Broj komentara : 349
    Join date : 2015-06-30
    Mjesto : Ilirikum

    Raspoznavanje sihirbaza? Empty Re: Raspoznavanje sihirbaza?

    Komentar by Tana Tue Apr 03, 2018 10:13 am

    Teško je prepoznati osobu koja se bavi magijom ali čula sam da svaka žena koja ti ulazi u kuću a da drži ruke iza leđa a kad uđe u kuću sjedne i prekrsti ih je vještica tojest zla osoba koja se bavi čaranjem. Ti što rade magije znaju se zaštititi od njenog povratka pa se rjetko baš može natjerati nekim obredom da se pojavi ili prokaže.
    Avril
    Avril


    Broj komentara : 99
    Join date : 2018-01-09

    Raspoznavanje sihirbaza? Empty Re: Raspoznavanje sihirbaza?

    Komentar by Avril Tue Apr 03, 2018 9:48 pm

    Šta je to kulak?
    RainDrop
    RainDrop


    Broj komentara : 18
    Join date : 2018-01-17

    Raspoznavanje sihirbaza? Empty Re: Raspoznavanje sihirbaza?

    Komentar by RainDrop Mon Apr 09, 2018 10:22 pm

    Kulak-dobrostojeći,bogataši u nekadašnje vreme tako su se nazivali-kulaci.
    RainDrop
    RainDrop


    Broj komentara : 18
    Join date : 2018-01-17

    Raspoznavanje sihirbaza? Empty Re: Raspoznavanje sihirbaza?

    Komentar by RainDrop Mon Apr 09, 2018 10:34 pm

    Imam ja jedno pitanje, meni deluje neshvatljivo,ali da li je moguce da svestenik vracka,tj., njegov pomocnik,crkvenjak? Crkvenjak i moj muz se ne podnose, to neko rivalstvo traje deceniju, ovo je mozda treca,cetvrta godina kako je taj covek postavljen da bude crkvenjak, do sada su nekako muz i on uspevali dabudu mirni,bez provociranja kada dodju pop i taj tip da Svete vidicu ali nedavno su se opet potkacili,a kada sam radila neki ritual za zastitu kuce i da se oda onaj koji nam ne zeli dobro,pojavio se sutra dan taj covek i trazio mog muza,samo sa ga vidi,kaze. Nisam odmah se,setila da je on moguc taj sto nam ne zeli dobro jer je sad crkveni covek,ali juce sam uzela sa za rucak upalim svecu koju je on postavio u svecnjak da gori dok nam pop u kuci osvesta vodicu za Uskrs i vidim da je sveca sa velikim fitiljom neupaljena nego je okrenuo i upalio nam donju stranu svece i postavio je. Rekoh to muzu ali on ne veruje u te stvari pa nije nista ni komentarisao. Da li je moguce danam radi o glavi?
    Avril
    Avril


    Broj komentara : 99
    Join date : 2018-01-09

    Raspoznavanje sihirbaza? Empty Re: Raspoznavanje sihirbaza?

    Komentar by Avril Tue Apr 10, 2018 6:45 am

    Čula sam da se protiv neprijatelja svijeća uvijek okrene naopako tojest sa fitiljem na dole pa tako zapali a kada se neko hoće uništiti onda se tako svijeća zapali na obali rijeke ili potoka i umoči u vodu govoreći: kako se gasi svijeća tako da se ugasi toga i toga zdravlje i sreća".
    artus
    artus


    Broj komentara : 5
    Join date : 2015-07-25

    Raspoznavanje sihirbaza? Empty Re: Raspoznavanje sihirbaza?

    Komentar by artus Tue May 12, 2020 8:53 pm

    Nikada se ne smiju koristiti zapisi od sumnjive osobe, koja je na glasu kao crnomagijaš, odnosno nemojte uzimati od te osobe zapise koji su za otopiti u vodi i piti, jer se može desiti da je zapis pisan spermom ili menstrualnom krvlju, te na taj način otvara direktan put džinima (zlim duhovima) da uđu u vaše tijelo.
    Takvi zapisi imaju vrlo brzo djelovanje (u toku 72 sata) te onaj ko je postao žrtva navedenog počinje osjećati ove simptome:

    - noćne more
    - glavobolju
    - bolove u području abdomena (genitalije)
    - osjećaj umora i želja za spavanjem
    - aneksioznost
    - depresija
    - bolovi u zglobovima.
    Troy
    Troy


    Broj komentara : 25
    Join date : 2018-05-13

    Raspoznavanje sihirbaza? Empty Re: Raspoznavanje sihirbaza?

    Komentar by Troy Mon May 18, 2020 2:32 am

    Ali zapis pisam menzesom ili spermom se lako može otkriti zbog neprijatnog mirisa dok se oni zapisi pozitivnog sadržaja pišu ružinom vodom i šafranom.

    Sponsored content


    Raspoznavanje sihirbaza? Empty Re: Raspoznavanje sihirbaza?

    Komentar by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Danas je Thu May 02, 2024 9:27 am