Vještičarstvo - WICCA - paganizam - šamanizam

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Vještičarstvo - WICCA - paganizam - šamanizam

Da biste vidjeli cio sadržaj foruma postanite član - registrujte se! If you would like to view all contents in forum - click to Register


    Ilirski molitvenik

    Jafo
    Jafo
    Admin


    Broj komentara : 1562
    Join date : 2015-06-30

    Ilirski molitvenik Empty Ilirski molitvenik

    Komentar by Jafo Mon Jul 31, 2017 9:38 pm

    Prije nego započnete sa nekim vještičijim (magijskim)  obredom nabavite izvorske vode u periodu Rogova, ostavljajući na izvoru određeni simboličan dar poput komada kruha i soli, vina itd, obavezno se zahvalivši i kratkom izjavom, te onda kada dođete kući iznad vode se pomolite uz svijetlost ognjišta ili pak bijele svijeće. Molite se okrenuti u pravcu izvora sa kojeg ste uzeli vodu tako da spojite prste desne i lijeve ruke i kroz krug između spojeni palaca i malih prstiju gledate u vodu i ponovite molitvu tri puta. Ova voda je nakon toga blagoslovljena i ima moć da protjera zle duhove nesreće i bolesti.
    Prije planiranog rituala i nakon njega popijte malo vode, dotaknite lagano sa desnom rukom prstima (jagodicama) površinu vode, skupite mokre prste i njima dodirnite sredinu čela (zvijezdu). Tako ćete se blagosloviti i biti pod zaštitom Binda.

    Molitva bogu Bindu

    Zazivam te i molim ti se Božanska kapljo, sveti Bindu,
    tebe koji si pojio naše predake, natapao naša polja,
    koji se rađaš iz utrobe Velike Majke na izvoru i umireš u moru,
    tebi se molim za svjetlost rođenja i radost života, za zdravlje.
    Tebi se molim veliki Bindu,
    onome koji silazi sa neba razasut u nebrojenim kapljicama života
    da svojim bićem blagosloviš Tanina polja i Vidasove šume,
    mrtve i žive, spomenute i nespomenute.
    Operi me od sviju nečistoća,
    tmina tame i onoga što dolazi nakon tebe iz dubina zemlje.
    Molim ti se žrtveni Bindu, Božanska kapljo stvaranja,
    čije sveto ime nikada nije zaboravljeno.
    Neka moja molitva bude tvoj blagoslov,
    uđi u mene preko ove vode, tvoga svetog tijela,
    pročisti me i daruj zdravlje i svoju mudrost.
    Neka bude tako!


    Ilirski molitvenik Bindov10


    Naši preci Bindu su se molili i zahvaljivali na izvorima, ostavljajući mu žrtvene darove. Ta praksa se nastavila u nešto izmjenjenom obliku sve do početka dvadesetog vijeka a vršila se tako da se u ranu zoru odlazilo na neki izvor, obično u periodu Rogova odnosno Mladog Mjeseca, i tu ostavljao neki dio odjeće bolesne osobe, hrana ili nešto drugo, pored izvora, ili se u vodu bacao novac.

      Similar topics

      -

      Danas je Sat Apr 27, 2024 6:15 am