Vještičarstvo - WICCA - paganizam - šamanizam

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Vještičarstvo - WICCA - paganizam - šamanizam

Da biste vidjeli cio sadržaj foruma postanite član - registrujte se! If you would like to view all contents in forum - click to Register


    Magija i kako dobiti rezultat iz nje

    Houngan
    Houngan


    Broj komentara : 58
    Join date : 2019-09-19
    Age : 53

    Magija i kako dobiti rezultat iz nje Empty Magija i kako dobiti rezultat iz nje

    Komentar by Houngan Tue Aug 10, 2021 11:58 am

    "You find out who you are when you don't have anything."
    “Circumstances don’t make the man, they only reveal him to himself.”

    I gospodo magijaši kako ide praktikovanje magije? Možda ste našli neku knjigu sa bajalicama i pokušali da je upotrebite i videli da to ne radi kako bi rekao jedan moj omiljeni magijski pisac u knjizi High Magick:

    „It’s more the case that spell books don’t work if you lack the proper understanding of how magick works and you haven’t committed yourself to some crucial foundational practices. Unless you can direct raw power into spells, those books are worthless.“

    Sada je pitanje da li znate šta je „raw power“ (struja) i kako je propustiti kroz vašu Magiju??? Ne znate nema ni uspeha. Ili čitate moje tekstove o magiji i počnete da praktikujete recimo Planetarnu Magiju i kažete kako ste praktikovali jedno mesec dana rituale i zaključili da je to šranje, da to ništa ne valja. "Ja sam počeo od kraja od finalnog proizvoda kako je onaj nazovi učitelj „mag“ rekao i ništa. Sve to što je pričao je bilo šranje ništa mu (tačnije MI) to ne radi. Sva ta njegova mađija je đubre ništa on ne zna! ŠRANJEEEEEE!"

    Ja pročitam i kažem da ste 100% u pravu i da je to zaista šranje kako ste URADILI. Zato što niste posedovali Ključeve Visoke Magije, znali biste da iako se počinje od kraja, proizvod se pravi od početka. Pa biste tako prvo koristili planetarne rituale da dozovete njene siline da vas magnetizuju i da Vi sami dođete u sklad, harmoničan odnos sa njenim silinama. Pa tek kada osetite na fizičkom nivou da ste primili njihov „blagoslov“ tek tada možete preći na onaj kraj što ste prvo uradili i dobili potreban efekat.

    Ako posedujete Univerzalni Ključ možete otvoriti više različitih vrata sa istim sistemom brave. Tako u Srednjem Stubu prvo prizivate siline Gevuraha ili kod Planetarne Magije Mars pa kada se magnetizujete i USKLADITE sa njima onda je praktično možete upotrebiti da razvijete hrabrost, odlučnost, čvrstinu svesti, uništite strah i aksioznost i ono što je u domenu Marsa i Gevuraha jer im je silina zajednička.

    Ja sam tako potrošio celu zimu na Gevurah. Sada upotreba silina Gevuraha ide aoutomatski spontano i bez ikakvog napora samo stavim u mašinu koji finalni proizvod želim da dobijem to jest razvijem (hrabrost, odlučnost, čvrstinu svesti, uništite strah i aksioznost, depresiju…..).

    Isto tako sada mi je lakše da u Planetarnom Sistemu lakše dozovem siline Marsa nego onaj bez ikakve pripreme koji je tek počeo sa vežbom. Sada sam počeo sa Tifaretom i radim kao i svaki početnik koji je tek počeo da radi na sklapanju automobila. Ne može da se meri sa radnikom koji ga sklapa već deset godina primera radi. Potrebno je vreme i praksa.

    Ako ste gledali onaj film Egipatski Bogovi videli ste kako se Horus penje na onu visoku planinu gde se nalazi onaj Sunčani Prsten da bi se obratio bogu Ra. Zar ga Ra ne bi čuo i da je dole u njegovoj onoj rupi u kojoj je bio? Čuo bi ga ali bi slabo mario. Morao je da se digne iz te rupe i učini napor volje i želje i snage (penjanje na planinu) da bi se Ra-u obratio kroz Sunčani Prsten (metoda magije) i Ra prihvatio njegovu molbu. To je simbolizam, veoma dubok ako možete da ga vidite i da ga nadjete u svemu ne samo u ovom filmu. Ako nađete Ključ Visoke Magije i primenite ga u vašoj magiji dobićete i traženi efekat. Što je veći napor veći je i efekat. Metodi Magije samo služe da pojačaju taj efekat. Čista fizika na magijski način. 😁 Jednostavno zar ne? Kao kada se ide nogu pred nogu.

    Magija vam je kao rešavanje onih Koana u Zen budizmu. Vi možete da date "kolače" monahu da vam da odgovor na određeni Koan; ALI nije važan odgovor već je važno stanje svesti koje je iznedrilo odgovor na određeni Koan. A to ne možete kupiti niti kolačima niti suvim zlatom. Morate da uložite svoj sopstveni napor da nađete Ključ kojim možete uspešno otvoriti vrata Magije. Ne može drugačije.

      Danas je Thu May 02, 2024 1:49 pm